PRIPRTA VRATA V POLFINALE: Vujović napovedal osvežitev ekipe

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na včerajšnji prvi tekmi drugega kroga evropskega prvenstva v Varaždinu izgubila proti Danski z 28:31.

Slovenski rokometaši so po turbulentnih dogodkih v skupinskem delu v Zagrebu drevi v Varaždinu odigrali svojo prvo tekmo v drugem delu tekmovanja, obračun z olimpijskimi prvaki Danci pa se ni razpletel po njihovih željah.

Po drugem porazu na letošnjem sklepnem turnirju - v prvem delu so izgubili proti Makedoncem, nato igrali neodločeno z Nemci ter premagali Črnogorce in v drugi del prenesli le točko, kar je najslabši izkupiček med vsemi šestimi izbranimi vrstami v skupini II - so si bržkone že priprli vrata za napredovanje v polfinale, čeravno teoretične možnosti za to še vedno obstajajo. Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v torek, 23. januarja, ko se bo pomerila s Španijo, dan kasneje pa še s Češko.

Povedli le enkrat

Slovenski rokometaši obračuna proti zadnjim olimpijskim prvakom in njihovimi rablji na četrtfinalni tekmi v Rio de Janeiru 2016 ter dvakratnim evropskim prvakom z Norveške 2008 in Srbije 2012 niso najbolje začeli. Obramba 6-0 ni bila na najvišji ravni, Danci so jo dodobra raztegnili, predvsem neusmiljen pa je bil krilni igralec Lasse Svan, tako da so že po štirih minutah zaostali za dva gola (1:3).

Veliko boljšo predstavo so prikazali v napadu, predvsem navdahnjen je bil slovenski organizator igre Miha Zarabec, ki je v uvodnih trinajstih minutah prispeval pet od skupno sedmih slovenskih golov.

V 13. minuti je francoski sodniški par Stevann Pichon-Laurent Riveret drugič na dvoboju izključil Igorja Žabiča, a to ni oslabelo pozicije slovenskih rokometašev na igrišču, v izenačenem in povsem odprtem dvoboju so celo prevzeli pobudo in po golu krožnega napadalca Matica Suholežnika v 22. minuti prvič na dvoboju povedli z 12:11.

Slovenski selektor Veselin Vujović je v prvem polčasu opravil veliko menjav, neprestano je dovajal novo moč, v prvi polovici tekme od 16 rokometašev na varaždinsko igrišče nista stopila le Blaž Janc in Jan Grebenc. Z igro svojih varovancev v napadu je bil lahko zadovoljen, med strelce se je vpisalo kar devet igralcev, manj z obrambo. Prvi zvezdnik Mikkel Hansen, član slovitega francoskega PSG, je resda bil pod njihovim nadzorom, kar pa ne velja za njegovega soigralca iz nemškega Flensburga Svana, ki je Urbanu Lesjaku in Matevžu Skoku nasul sedem golov.

Slovenski rokometaši so se na veliki odmor podali s primanjkljajem dveh golov (14:16), uvodoma pa so takoj zaostali za tri gole (14:17). A ni jih zajela panika, po golih Mlakarja in Zarabca so bili znova blizu favoriziranim Dancem (16:17).

Slovenci se niso predali do konca

Slovenska obramba je uvodoma delovala izjemno, Danci so imeli veliko težav, da jo prebijejo. V 38. minuti pa sta bila istočasno izključena Darko Cingesar in Borut Mačkovšek, a je Slovenija dobro prebrodila hude trenutke, tudi po zaslugi Marka Bezjaka, ki je v naslednjem napadu izsilil izključitev Reneja Tofta Hansna.

Slovenija se ni predala, vseskozi je dihala za ovratnik rokometno izjemno potentnim Dancem. Vujović je s pogostimi menjavami skušal zmesti Dance, občasno je igral tudi z dvema krožnima napadalcema v napadu, a tekme mu ni uspelo postaviti na glavo.

V slovenski reprezentanci je bil najbolj učinkovit Miha Zarabec s šestimi, Blaž Janc je prispeval pet golov.

Rokometaši iz Hamletove dežele so bili vseskozi malenkostno pred slovenskimi igralci, ki so bili nepopustljivi in so se gnali do skrajnih meja, a so jih malenkosti in navdih posameznika ločile do skalpa nad velikimi rokometnimi tekmeci. Še v 51. minuti so - po dveh golih Janca - bili zelo blizu Dancem (25:26), a so jim Danci štiri minute kasneje prvič na dvoboju ušli na štiri gole (25:29) in ubranili vse slovenske napade.

Vujović napovedal osvežitev ekipe

"Smo v položaju, ko nam preostane le, da se na zadnjih dveh tekmah maksimalno potrudimo in skušamo premagati Španijo in Češko. V našem interesu je, da si na Hrvaškem izborimo čim boljo uvrstitev. Na zadnjih dveh tekmah bom morda skušal z nekaterimi menjavami osvežiti ekipo v želji, da ji povrnem zbranost. V ekipo bom bržkone vpeljal igralce, ki so željni dokazovanja in rezultata ter da iz tega turnirja izvlečemo maksimum," je uvodoma dejal Vujović in dodal: "Ne morem reči, da sem razočaran z našo igro, a sem daleč od tega, da lahko rečem, da sem zadovoljen. Besede, da smo se tekmecem dostojno in dobro upirali, me ne zanimajo in v športu nič ne pomenijo. Na vsaki tekmi moraš dati vse od sebe, mi pa na zadnjem dvoboju poti Danski tega nismo storili."

Karlo |  20 .01. 2018 ob  19: 07
Kaj zdaj kokodakate? Ko so bili tretji na svetovnem prvenstvu, pa je bilo vse v redu. Zavedati se je treba, da je evropsko prvenstvo po kvaliteti nad svetovnim. Izgubili so od boljših, sodnikov ni nihče omenjal, ker niso delali takih monad kot Litovca. Sami strokovnjaki bi zdaj menjavali trenerja.
jurij |  20 .01. 2018 ob  16: 10
Skrajjni čas de se poslovi.Vujovič seveda.
Gugo |  20 .01. 2018 ob  12: 20
Boljsi grejo naprej.
Toni-mogoče |  20 .01. 2018 ob  08: 53
-6
Ja, a so spet sodniki krivi ? Če bi pred tekmo odšli domov, ter prišparan denar podarili lačnim otrokom, bi naredili veliko potezo !