24 NEKDANJIH POSLANCEV BI NADOMESTILO: Med tistimi brez nove službe tudi primorski

Slovenija

Po izteku prejšnjega sklica DZ je za nadomestilo plače zaprosilo 24 nekdanjih poslancev, ki se jim ni uspelo znova uvrstiti v parlament in še niso našli nove zaposlitve. Petnajst jih prihaja iz vrst SMC, ki je po zadnjih državnozborskih volitvah izgubila največ poslancev.

Za nadomestilo je med 15 nekdanjimi poslanci SMC zaprosila tudi vodja poslanske skupine SMC Simona Kustec Lipicer, ki sicer na zadnjih volitvah ni kandidirala in se namerava vrniti v akademske vode.

Za nadomestilo poslanske plače so zaprosili še nekdanji poslanci SMC Jani Möderndorfer, Kamal Izidor Shaker, Branko Zorman, Marko Ferluga, Simon Zajc, Danilo Anton Ranc, Dušan Radič, Marjan Dolinšek, Ksenija Korenjak Kramar, Irena Grošelj Košnik, Aleksander Kavčič, Teja Ljubič, Andreja Potočnik in Maruša Škopac.

Marko Ferluga (SMC)

Med tistimi, ki so zaprosili za nadomestilo, so tudi trije poslanci DeSUS: Tomaž Gantar, Peter Vilfan in Uroš Prikl. Prav tako nove zaposlitve še niso našli nepovezani poslanci Andrej Čuš, Janko Veber in Franc Laj.

Na seznamu poslancev, ki so zaprosili za nadomestilo plače, so tudi Ljubo Žnidar (SDS), Jan Škoberne (SD) in dolgoletni poslanec madžarske narodne skupnosti Laszlo Göncz.

Tomaž Gantar (DeSUS) 

Izjemoma lahko nekdanji poslanci nadomestilo plače prejemajo dlje kot pol leta. Pravica se jim lahko podaljša še za največ šest mesecev, če v tem času izpolnijo pogoje za upokojitev. Prav tako lahko nadomestilo dlje časa prejemajo poslanci, ki so funkcijo opravljali več mandatov zapored, in sicer tri mesece za vsak mandat, a ne več kot pol leta skupaj. Poslanci, ki so funkcijo opravljali manj kot pol leta, pa pravice do nadomestila nimajo.

Gre sicer za poslance, ki so do izteka roka zaprosili za nadomestilo. Kot so pojasnili v DZ, je bila pravica do nadomestila doslej priznana 15 poslancem, o ostalih vlogah pa še niso odločili.

Po prenehanju mandata imajo namreč nekdanji poslanci pravico do nadomestila v višini 80 odstotkov zadnje plače, in sicer največ pol leta. To velja za poslance, ki po prenehanju mandata iz objektivnih razlogov ne morejo nadaljevati prejšnjega dela ali dobiti druge ustrezne zaposlitve.

Deli novico:

muffa |  10 .07. 2018 ob  08: 03
nadomestilo bi moralo biti kot za vse ostale, ki izgubijo službo!!!!!
si pa upajo,ker lahko |  09 .07. 2018 ob  20: 00
ne morem verjeti, nimam kaj reči. Z eno besedo - beda od bede. Vsi brez izjeme delat - dela preko javnih del
v korist družbe. To pa to!
Ma ni res |  09 .07. 2018 ob  19: 07
Naj se odloči ali potrebuje licenco ali nadomestilo. Moralno ne? Banda ušiva.
@@Ma ni res  |  09 .07. 2018 ob  18: 00
Gantar dela samo toliko, da si lahko podaljša licenco na zdravniški zbornici.
Upam, da si v redu, ker če ni šlo za kakšen rutinski preprost pregled on ni prav izkušen in zanesljiv.
Ukvarja se z vsem drugim v glavnem politika. Urologija mu ni prioriteta.
@ma ni res  |  09 .07. 2018 ob  16: 01
potrjujem...to kar si napisal, pa tud vozni park nima glih za se žalit
Kakšno |  09 .07. 2018 ob  15: 52
nadomestilo,za neuspešen mandat bi morali še vrniti kaj v državno blagajno.
Pejte |  09 .07. 2018 ob  15: 52
Delat družbeno koristna dela blebetači
Ma ni res |  09 .07. 2018 ob  15: 50
Gantar dela v bolnici Izola (bil na pregledu v začetku meseca). Kakšno nadomestilo? Sram naj ga bo.

Ferluga upam, da ti bo lekcija pomagala.