Koprčani nepričakovano težko do zmage na Nizozemskem

Rokometaši Cimosa iz Kopra so na prvi tekmi 2. predkroga pokala EHF v gosteh premagali Kras Volendam z 32:31 (12:17). Povratna tekma bo na sporedu čez en teden v Kopru.

* Dvorana Sporthalle Opperdam, gledalcev 700, sodnika: Lindseskov, Hansen (oba Ferski otoki).
* Kras Volendam: Vink 1, De Jong, Reijgersberg 3, Kes, Schilder 4, J. Duin 4, Snijders, Hemmes 1, Cappel, R. Duin, Geus 2, Van Limbeek 2, Molenaar, Van Buren 2, Adams 10, Smits 2.
* Cimos Koper: Dobelšek 1, Grzentič, Brumen 7, Bombač 2, T. Poklar, Škof, Krivokapić 3, N. Poklar, Vran, Konečnik 2, Rapotec 4, Manojlovič 4, Gavranovič 4, Bundalo 3, Boškovič, Osmajič 2.
* Sedemmetrovke: Kras Volendam 1 (1), Cimos Koper 4 (4).
* Izključitve: Kras Volendam 8, Cimos Koper 12 minut.

Koprčani so na Nizozemskem prišli do pričakovane zmage, a bržčas težje, kot so si predstavljali. Domača ekipa je dve tretjini tekme igrala izvrstno in s streli od daleč uspešno rešetala mrežo gostov, ki so v končnici tekme vendarle upravičili vlogo favorita in bodo v Bonifiki prihodnjo soboto ob 19. uri potrjevali pot v nadaljevanje tekmovanja.

Volendam je tekmo odlično začel. Zunanji igralci nizozemskega kluba so bili zelo razpoloženi ter pridno polnili mrežo Jureta Vrana in Gorazda Škofa. Takšna igra se je odvijala vse do 40. minute in izida 21:14 v korist gostiteljev. Nato pa je trener Kopra Fredi Radojkovič z minuto odmora presekal poigravanje domačih in slabo igro svoje ekipe. Po vrnitvi na igrišče so Primorci zaigrali precej bolje, izničili zaostanek in si v sami končnici celo priigrali zmago.

Pri domačih je bil z desetimi goli najučinkovitejši Jasper Adams, pri Koprčanih pa je Matjaž Brumen dosegel sedem golov.