4. na SP

Slovenska smučarska tekačica Katja Višnar je v uvodni disciplini svetovnega prvenstva v Val di Fiemmeju, sprintu v klasični tehniki, zasedla četrto mesto. Zmagala je Norvežanka Marit Bjoergen pred Švedinjo Ido Ingemarsdotter in rojakinjo Maiken Caspersen Falla. Vesna Fabjan je bila 29., Alenka Čebašek 37., Nika Razinger pa 53.

Višnarjeva je s četrtim mestom dosegla uspeh kariere na svetovnem prvenstvu v dolini Fiemme. Višnarjeva, ki je izločilne boje začela v tretji skupini, je bila celoten čas v ospredju. Dober taktičen tek in odlične smuči sta jo uvrstila v polfinalne teke, čeprav je osvojila tretje mesto v skupini, pa se je po času uvrstila v veliki finale. V njem je z odličnim startom držala priključek vodilne trojice vse do cilja ter pritekla v cilj kot četrta.

"Danes je bila moja najboljša tekma. Proga je bila zelo težka, treba je bilo teči na roke, še posebej v ciljni ravnini je prišla do izraza moč v rokah. Pred prvenstvom je bil cilj finale, seveda pa sem sanjala še kaj več. Zelo sem zadovoljna, da sem v tako močni konkurenci dosegla tak rezultat, sploh po dveh tednih bolezni ter slabih in dobrih dnevih. Že zjutraj, ko sem vstala, sem se počutila odlično, na ogrevanju sem obdržala zbranost in uspelo mi je vse, kar sem si zadala. Zdaj se bom dobro odpočila ter pripravila na ekipni sprint," je uspeh kariere komentirala Višnarjeva.

V kvalifikacijah je bila najhitrejša Finka Mona Lisa Malvalehto pred Poljakinjo Justyno Kowalczyk in Slovakinjo Aleno Prochazkovo. Višnarjeva je osvojila peti čas, Fabjanova 22. Čebaškova je za slabe tri sekunde zaostala za izločilnimi boji ter končala na 37. mestu, svoj krstni nastop pa je s 53. mestom zaokrožila Razingerjeva. Pri moških se Roku Tršanu in Boštjanu Klavžarju ni uspelo uvrstiti v izločilne boje. Prvi je zasedel 63., drugi pa 69. mesto.

"Katja je danes odtekla zares vrhunski tek, njeni časi so bili iz teka v tek boljši. Sicer je osvojila nehvaležno četrto mesto, a to je vrhunsko. Vesna je danes odtekla malenkost slabše kot zadnjo tekmo v Davosu, vendar je za klasiko to soliden rezultat. V klasiki se je Alenka približala trideseterici in pokazala soliden tek, pri Niki pa je bilo nemogoče pričakovati kaj več, saj je to njena prva velika tekma, na njej pa si je nabirala izkušnje. Pri fantih nam je zmanjkalo časa za optimalen test smuči, kar je vodilo do slabšega oprijema na vzponih. Rok bi glede na sposobnosti lahko pokazal kaj več, vsaj uvrstitve okrog 50. mesta so bile dosegljive, za Boštjana pa je, enako kot pri Niki, to prva večja tekma, kjer si nabira izkušnje," je nastope svojih varovancev ocenil glavni trener Marko Gracer.