Bo nemški finale?

Nogometaši dortmundske Borussie so na prvi polfinalni tekmi lige prvakov pred domačimi navijači premagali madridski Real s 4:1 (1:1). Povratna tekma bo v torek. Za Borussio je zadel Robert Lewandowski v osmi, 50., 55. in 67., za Real pa Cristiano Ronaldo v 43. minuti.

Že v torek je Bayern doma premagal Barcelono kar s 4:0 (1:0). Povratni dvoboj bo prihodnjo sredo.

B. DORTMUND - R. MADRID 4:1 (1:1)
65.829; Lewandowski 8., 50., 55., 67./11-m; Ronaldo 43.
Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek (83./Grosskreutz), Subotić, Hummels, Schmelzer, Bender, Gündogan ( 92./Schieber), Blaszczykowski ( 82./Kehl), Götze, Reus, Lewandowski.
Real Madrid: Diego Lopez, Sergio Ramos , Varane, Pepe, Fabio Coentrao, Khedira , Xabi Alonso (80./Kaka), Ronaldo, Modrić ( 68./di Maria), Özil , Higuain (68./Benzema).

Na prvi tekmi polfinala je zvezdnike Reala iz Madrida povsem zasenčil poljski napadalec Robert Lewandowski. Poljak je dosegel kar štiri zadetke in skorajda zapečatil usodo četice Joseja Mourinha. Portugalec bo moral na povratni tekmi doseči pravi mali čudež, če želi, da se njegova ekipa uvrsti v finale. Njegov rojak Cristiano Ronaldo je sicer dosegel gol za izenačenje v prvem polčasu, ko je izkoristil napako Matsa Hummelsa, v drugem polčasu pa je potonil skupaj z ostalimi soigralci belega baleta. Kraljevi klub je bil na kolenih že po tretjem zadetku Poljaka, Španci so hitro izgubljali žoge na sredini igrišča. V 67. minuti je Xabi Alonso v kazenskem prostoru od zadaj podrl Reusa, Kuipers je pokazal na belo točko. Lewandowski je hladnokrvno zadel še v četrto in slavje v Dortmundu se je pričelo.