Bratuškova zavrača pozive k odstopu

Slovenija

Premierka Alenka Bratušek je zavrnila pozive k odstopu, ki so se nanjo iz opozicijskih vrst zgrnili po padcu zakona o davku na nepremičnine pred ustavnim sodiščem. "Če bi to, da Alenka Bratušek odstopi, rešilo problem, ne bi imela popolnoma nobenega problema tudi odstopiti. A na žalost to ne rešuje stvari," je poudarila v pogovoru za Radio Triglav.

Bratuškova je poudarila, da je ustavno sodišče razveljavilo že kar nekaj odločitev vlad, a zaradi tega ni še nihče odstopil. Kot je poudarila, bo sedaj treba poiskati rešitve za to, da bodo javne finance "urejene tako kot v tem letu, odkar vodim vlado".

Premierka poudarja, da je "vesela in ponosna", da je Slovenija še vedno suverena država ter da so pokazali celotni Evropi, finančnim trgom in konec koncev tudi slovenski opoziciji, da je Slovenija svoje težave sposobna rešiti sama.

Kot je izpostavila, je bila gospodarska aktivnost v času, ko je sama prevzemala vlado, "katastrofalno negativna", obresti na slovenske obveznice pa so se gibale okoli sedmih odstotkov. V zadnjem četrtletju minulega leta pa je gospodarska aktivnost dosegla skoraj dva odstotka, obresti na obveznice pa so bile danes pri 3,6 odstotka. "Tako da mislim, da smo na to, kar smo naredili, lahko ponosni," je poudarila.

Odločbo bo potrebno spoštovati

Ustavno sodišče je odločilo, kot je odločilo, je dodala premierka in poudarila, da je "odločbe ustavnega sodišča in vseh drugih sodišč treba spoštovati". Ob tem pa je pojasnila, da bo vlada sedaj poiskala drugačne rešitve - takšne, da bodo kar najmanj prizadele ljudi.

Premierka je dodala, da je imela njena vlada, preden se je odločila za nepremičninski davek, na mizi veliko rešitev oziroma predlogov. "Zdaj jih bomo še enkrat dali na mizo," je napovedala, obžalovala pa, da je bilo izgubljenega več kot pol leta.

"Lahko verjamete, da če bi vedeli, da je vprašljiv sam sistem množičnega vrednotenja nepremičnin, če bi imeli kakršenkoli indic, da je to vprašanje, se nedvomno ne bi odločili, kot smo se," je poudarila. Se pa vlada po njenih besedah sploh ni ukvarjala s tem, ali sistem, ki je bil uveden leta 2006, stoji ali pade. "In danes je na žalost padel," je še dodala premierka.

Deli novico:

Erazem |  29 .03. 2014 ob  12: 14
Če bereš obrazložitev Ustavnega sodišča, predvsem in zlasti je padel zakon skoraj v vseh točkah. Izgovor na druge je prepoceni. Saj menda pogledaš jabolko, preden ga kupiš!
ZVIZGAC |  29 .03. 2014 ob  10: 32
POGLEJ FOTOGRAFIJO IN JE VSE JASNO
ZVIZGAC |  29 .03. 2014 ob  10: 30
TAKO NORE ZENSKE Z MAGISTERIJEM NE NAJDES NITI MED BUTALCI
GOVORITI BO SEBI V 3 OSEBI NE SLISIS NITI V MALI SOLI
SIVILJA S TEKSTILNO FAKULTETO Z NEKAKSNIM MAGISTERIJEM Z BRDA SPREJME SLUZBO V FINANCAH O KATERIH NIMA POJMA IN JE POSAJENA NA GLAVO VLADE- TO SOP BUTALE
TAKSNE MONE SE NE
Pika |  29 .03. 2014 ob  02: 17
A NAŠA VLADA NIMA STROKOVNIH SLUŽB???? BERI IZJAVO: ----->"Lahko verjamete, da če bi vedeli, da je vprašljiv sam sistem množičnega vrednotenja nepremičnin, če bi imeli kakršenkoli indic, da je to vprašanje, se nedvomno ne bi odločili, kot smo se," je poudarila. Se pa vlada po njenih besedah sploh ni ukvarjala s tem, ali sistem, ki je bil uveden leta 2006, stoji ali pade. "In danes je na žalost padel," je še dodala premierka.
ufuf |  28 .03. 2014 ob  21: 41
a se še spomnite Mapetkov - mis piggy
Ufff |  28 .03. 2014 ob  20: 40
A ti Alenka tud nemoreš s 3000eur prezivet mesec....Ma va....
ike |  28 .03. 2014 ob  20: 25
Pujsa Pepa