Četrta olimpijska medalja za Slovenijo!

Slovenija je danes osvojila svojo četrto medaljo na Olimpijskih igrah v Londonu. Srebro je osvojil bivši olimpijski prvak iz Pekinga Primož Kozmus.

Primož Kozmus je v finalu olimpijskih iger v Londonu v metu kladiva osvojil srebrno medaljo z rekordom sezone 79,36 m. S tem je po zlatu v Pekingu osvojil svojo drugo olimpijsko kolajno. Pred njim je bil le Madžar Krisztian Pars (80,59 m), tretji pa je bil Japonec Kodži Murofuši (78,71 m). Kozmus je osvojil četrto slovensko odličje na teh OI.

Po tekmi je Kosmus dejal, da "če bi vrgil popoln met, bi lahko tudi zmagal, a prav je, da se je izšlo tako in čestitke Parsu za zmago."

V Londonu je pred tem zlato v judu osvojila Urška Žolnir, veslača Iztok Čop in Luka Špik sta bila bronasta v dvojnem dvojcu, bronast pa je bil z malokalibrsko puško leže tudi zimzeleni strelec Rajmond Debevec.