Cimos doma nadigral Portugalce

Rokometaši Cimosa Koper so na prvi tekmi proti portugalskem Porto Vitalisu zmagali s 29 proti 23. Tako imajo lepe možnosti za uvrstitev v skupinski del Evropa lige, vendar bo potrebno čez teden dni ponoviti dobro predstavo tudi v gosteh.

Dvorana Bonifika, gledalcev 1200, sodnika: Olesen in Pedersen (oba Danska).
Cimos Koper: Škof, Vran, Dobelšek, Grzenić, Brumen 6 (2), Bombač, T. Poklar, Krivokapić 6 (1), N. Poklar 1, Konečnik, Rapotec 4, Manojlović 6, Gavranović 4, Bundalo, Osmajić 2.
Porto Vitalis: Bravo, Laurentino, Duarte 4, Feraz, Mota 1, Spinola 4, Amador, Rocha 3 (1), Silva, Moreira 3 (1), Nogueira 4, Rola, Davyes 3, Rosario 1.
Sedemmetrovke: Cimos Koper 4 (3), Porto Vitalis 2 (2).
Izključitve: Cimos Koper 10, Porto Vitalis 10 minut.
Rdeč karton: /.

Začetek tekme je bil zelo nenavaden. Strelci nikakor niso mogli doseči zadetka, vratarja na obeh straneh pa sta se "razbranila". V 13. minuti je bil rezultat 1:3 v korist gostov. Domači so Portugalce ves prvi polčas lovili in jih deset sekund pred koncem tudi ujeli pri rezultatu 10:10.  A so potem, ko je sirena že odpiskala konec prvega polčasa, imeli gostje na voljo devetmetrovko, ki jo je njihov organizator igre zvito izkoristil, tako sta šli ekipi na odmor z rezultatom 10:11.

V drugem polčasu je Cimos prestavil v višjo prestavo, po desetih minutah igre pa so zaigrali odlično v obrambi in razlika se je začela večati. Nejc Poklar je tokrat v “režiji” koprskega napada zamenjal nerazpoloženega Bombača in odlično razigral domača "bombarderja" Manojlovića in Krivokapića, svoje pa sta s krila dodala še Rapotec in Brumen. Zagotovo je potrebno pohvaliti tudi odlično predstavo Gavranovića.

Domači so nekaj minut pred koncem vodili z najvišjo razliko sedmih zadetkov, a so jo gostje uspeli nekoliko znižati. Koper si je tako priboril odlično izhodišče pred sobotno povratno tekmo, vendar bo kljub temu potrebna previdnost. "Če ne igraš 100-odstotno, ti nobena prednost ne pomaga. Videli bomo, kako bomo dol, mi se bomo potrudili za napredovanje," je po tekmi dejal vratar Škof. Podobnega mnenja pa je tudi trener Fredi Radojkovič, ki je pohvalil svojo ekipo, pojasnil pa je tudi, da bo na Portugalskem potrebna zbranost: "Predvsem moramo odigrati dobro v obrambi, saj je to preverjen recept."