Cimos letos tudi brez pokala

V drugem polčasu je kazalo, da bo Cimos ubral lansko lovoriko in ponovno slavil v slovenskem pokalu. A v rokometu se vse obrne v trenutku. Tako je bilo tudi tokrat.

CimosEkipna

Koprski rokometaši so po porazu proti Celjanom ostali praznih rok tudi v slovenskem pokalu (v državnem prvenstvu tekorekoč nimajo več možnosti za naslov).

Potem, ko so v soboto v polfinalu brez večjih težav odpravili Jeruzalem Ormož, pa jim je moči zmanjkalo v finalu, kjer so klonili proti Celjanom. Prvi polčas je bil ves čas zelo izenačen, tako sta na koncu ekipi odšli na odmor z neodločenim izidom (12:12). Drugi polčas so veliko bolje začeli Koprčani. Z agresivno obrambo in hitro igro v napadu so si priigrali štiri zadetke prednosti. Vse je kazalo na to, da se tekma “lomi” v korist rumeno-modrih. A Celjani so se zbrali in kmalu izenačili, nato pa tudi povedli. Vodstvo pa do konca tekme le še povečevali.

Cimosskof

Trener Cimosa Fredi Radojkovič je bil po tekmi razočaran. “Tričetrt tekme so imeli v svojih rokah, na koncu pa spet nekaj zgrešenih strelov v napadu ... o sojenju pa tokrat ne bi govoril.”

Razočaranja pa ni skrival niti ideolog koprske igre Dean Bombač. “Nismo zadvoljni, ker nismo dobili tega kar smo želili. Želeli smo pokal, ostali pa smo brez njega. Ob tem gredo vse čestitke Celjanom, mi pa moramo dvigniti glave in iti naprej.”

Koprčanom se je tako izmuznila še zadnja možnost, da bi v tej sezoni osvojili kakršnokoli lovoriko.