Cimos s porazom odprl boj za naslov prvaka

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu drugega dela 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Cimos Koper s 36:31 (19:17).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v četrtem krogu končnice domačega prvenstva v gosteh pomerili s Cimosom Koprom, ekipo, ki je v prejšnjem krogu visoko ugnala vodilno Velenje. Vloga favoritov je bila v Kopru tako na strani domačinov, ne glede na položaj na lestvici, kjer so domači sedem točk za Celjani.

* Dvorana Bonifika, 1200 gledalcev, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).
* Cimos Koper: Vran, Dobelšek 1, Brumen 2 (1), Bombač 5 (2), Krivokapić 4, Poklar N. 3, Hrastnik 2, Konečnik 4, Rapotec 4, Manojlović, Gavranović 1, Bundalo, Bošković, Bratković, Osmajić 5.
* Celje Pivovarna Laško: Skok, Potočnik, Blagotinšek, Mlakar 1, Marguč 4, Janc, Razgor 1, Toskić 5, Ranevski 1, Skube 4, Poteko, Čavor, Zelenović 4, Mačkovšek 8, Žvižej 8 (1).
* Sedemmetrovke: Cimos Koper 5 (3), Celje Pivovarna Laško 2 (1).
* Izključitve: Cimos Koper 14, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

Domači so tekmo uvodoma po dveh izgubljenih žogah Celja bolje začeli in povedli s 3:1. Z igralcem manj jim ni uspelo zadeti, Vladimir Osmajić pa je domače v šesti minuti povedel v vodstvo s 4:1. Domači so igrali presenetljivo hitro, ob tem delali napake in dve od teh so Celjani kaznovali. Po prekršku je moral za dve minuti na klop še Borut Mačkovšek, a je strel domačih obranil Matevž Skok, Žiga Mlakar pa je z igralcem manj v osmi minuti izenačil na 4. Izenačeno je bilo tudi v naslednjih minutah, v enajsti pa so tudi domači ostali brez prvega kaznovanega igralca Deana Bombača, vendar se je slednji v nadaljevanju razigral. Celjani so po obrambah Skoka in novih napakah domačih, ki niso našli poti mimo obrambe gostov, zadeli še dvakrat in v petih minutah poskrbeli za delni rezultat 6:0 v svojo korist in povedli z 12:14. Koper je izenačil (16:16) v 28. minuti, ko so bili Celjani brez izključenega Sebastiana Skubeta, ob vrnitvi izključenega igralca pa sta ponovno sledila dva zaporedna zadetka Celja za vodstvo 17:19 ob polčasu napete tekme.

Drugi del se je podobno kot prvi začel z zelo hitro igro obeh ekip, v kateri so prišli Celjani do prednosti za tri gole, Koprčani pa so imeli ogromno sreče po treh obrambah Skoka. Po zadetku Luke Žvižeja in nasprotnem napadu Marguča so Celjani povedli za štiri. A se domači niso predali in so se po obrambi Jureta Vrana približali na dva zadetka zaostanka (21:23). Ob izključitvi Žvižeja so imeli priložnost, da zaostanek še zmanjšajo, a jim to ob dobri igri Celja v obrambi ni uspelo. Nasprotno so z ofenzivo nadaljevali Celjani, kjer je bil neustavljiv Mačkovšek. Alem Toskić je osem minut pred koncem zadel za plus šest, isti igralec je bil uspešen po napaki Kopra še enkrat in Celjani so imeli prednost sedmih zadetkov (27:34) dobrih šest minut pred koncem tekme. Kmalu je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Celje.

Rokometaše Celja sedaj čaka veliki derbi, ko bo 20. aprila v Zlatorogu gostovala ekipa Gorenja iz Velenja.