Corinthians z golom Guerrera do naslova klubskega prvaka

Nogometaši brazilskega Corinthiansa so zmagovalci klubskega svetovnega prvenstva. V finalu v Jokohami so južnoameriški prvaki premagali evropskega prvaka Chelsea z 1:0 (0:0).

Corinthians je - odkar je klubsko SP zamenjalo medcelinski pokal - postal drugi klub po Barceloni z dvema zmagama na tem turnirju. Najboljši je bil že leta 2000, ko je po enajstmetrovkah ugnal Vasca da Gamo. Na drugi strani pa je Chelsea doživel novo razočaranje, pred dnevi je postal tudi prvi branilec naslova v ligi prvakov, ki je izpadel že po skupinskem delu tekmovanja.

Corinthians - Chelsea z 1:0 (0:0).

* Mednarodni stadion Jokohama, gledalcev 68.275, sodniki: Cakir, Duran in Ongun (vsi Turčija).
* Strelec: 0:1 Guerrero (69.).
* Chelsea: Čech, Ivanović (od 83. Azpilicueta), Cole, Luiz, Ramires, Lampard, Torres, Mata, Moses (od 73. Oscar), Hazard (od 87. Marin), Cahill.
* Corinthians: Cassio, Alessandro, Chicao, Ralf, Fabio Santos, Paulinho, Guerrero (od 87. Martinez), Emerson (od 90. Wallace), Paulo Andre, Danilo, Henrique.
* Rumena kartona: Luiz; Henrique.
* Rdeč karton: Cahill (90.).

Junak tekme v Jokohami je bil perujski napadalec Paolo Guerrero. Nekdanji nogometaš Bayerna in HSV je edini na tekmi zatresel mrežo. To mu je uspelo v 69. minuti. Takrat je Paulinho prodrl v kazenski prostor in podal do Danila. Ta je sprožil proti golu, žoga pa se je od Garyja Cahilla, ki je ob koncu tekme dobil še rdeč karton, odbila do Guerrera, ki jo je z glavo poslal v mrežo Londončanov.

Chelsea, ki je imel veliko priložnost že v osmi minuti, a je na golovi črti Cassio žogo zadržal po strelu Cahilla, bi lahko izenačil štiri minute pred koncem, ko je Fernando Torres prišel sam pred vratarja Corinthiansa, a je Španec s šestih metrov meril točno Cassia. Španski napadalec je sicer že v sodniškem dodatku zadel z glavo, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Že pred tem je v malem finalu mehiški Monterrey premagal egiptovski Al Ahli z 2:0 in se veselil tretjega mesta.