DOBRA NOVICA ZA ISKALCE ZAPOSLITVE: Vedno več prostih delovnih mest

Slovenija

V Sloveniji je bilo v tretjem četrtletju objavljenih skoraj 17.300 delovnih mest, kar je 1100 več kot v drugem četrtletju. Delodajalcev, ki so objavili vsaj eno prosto delovno mesto, je bilo 20,7 odstotka. Zasedenih je bilo skoraj 729.000 delovnih mest, 4600 več kot v drugem četrtletju, je danes objavil državni statistični urad.

Največ prostih delovnih mest je bilo objavljenih v predelovalnih dejavnostih (okoli 4500) in v gradbeništvu (skoraj 3100).

Delodajalci z 10 ali več zaposlenimi osebami so v četrtletju razpisali nekaj več kot 10.300 prostih delovnih mest. To je 59,7 odstotka vseh prostih delovnih mest in 3,6 odstotne točke manj kot v prejšnjem četrtletju. Število prostih delovnih mest so najbolj povečali delodajalci z 10 ali več zaposlenimi v dejavnosti promet in skladiščenje, in sicer jih je bilo za okoli 240 več kot v prejšnjem četrtletju.

V tem raziskovanju so zajeti delodajalci z vsaj eno zaposleno osebo, razen tistih, ki imajo registrirano kmetijstvo kot glavno dejavnost. V tretjem četrtletju je bilo poslovnih subjektov, ki so objavili vsaj eno prosto delovno mesto, 20,7 odstotka, kar je za eno odstotno točko več kot v prejšnjem četrtletju.

"Ugodna gospodarska klima vpliva, da se povečuje število prostih delovnih mest, in to pri čedalje večjem številu različnih delodajalcev, ki iščejo nove kandidate," ocenjujejo v statističnem uradu.

Stopnja prostih delovnih mest je v tretjem četrtletju znašala 2,3 odstotka, kar je za 0,1 odstotne točke več kot v prejšnjem četrtletju in za 0,6 odstotne točke več kot v tretjem četrtletju lani. Enako kot prejšnje četrtletje je bila tudi tokrat stopnja prostih delovnih mest najvišja v dejavnosti gradbeništvo (5,9 odstotka) in v dejavnosti gostinstvo (5,3 odstotka).

Podatki, iz katerih so odstranjeni vplivi sezone in koledarja, kažejo, da se število zasedenih delovnih mest povečuje že od drugega četrtletja 2014. V tretjem četrtletju 2017 je bilo zasedenih skoraj 729.000 delovnih mest, kar je za skoraj 4600 več kot v prejšnjem četrtletju. Od vseh zasedenih delovnih mest jih je bilo 80,8 odstotka pri delodajalcih z vsaj 10 zaposlenimi osebami.

Število zasedenih delovnih mest se je v primerjavi s prejšnjim četrtletjem najbolj povečalo v predelovalnih dejavnostih (za 2100) in v dejavnosti promet in skladiščenje (za 700).

Deli novico:

niko |  13 .11. 2017 ob  14: 24
.......za delo odelano delo prosim ustrezno plačilo....minimalna plača..........ni za delovca več..... propad podjetja .....plačen delovec uspešen je če je njegovo delo orednoteno......drugače minimalna plača je metanje peska v oči ..........





Bc |  13 .11. 2017 ob  14: 17
Tudi v nasi firmi iscejo kader, neuspesno. Je*es taka delovna mesta kjer za minimalno placo zahtevajo odgovorornost, neclovesko stevilo nadur, slabe delovne pogoje in konstantno razpolozljivost.
Najlepsa pa je zadnja tocka 5. clena v pogodbi: "opravljanje ostalih del, po navodilih delodajalca".
Bla bla |  13 .11. 2017 ob  13: 56
...v realnosti vse te številke pomenijo čisto nekaj drugega! In tudi, če bo vsak sleherni slovenec dobil zaposlitev se bo realno revščina še povečala! Za 600€ na mesec se delavcu ne more drugače rečt kot REVEŽ KI HODI V SLUŽBO ZATO DA PREŽIVI IZ MESECA V MESEC!
Komaj čakam komentarje na temo vere in boga in ne vem koga še vse....sami modeli, ki ne delajo!