DOBRE NOVICE IZ ARMENIJE: Kapić poskrbel za lepo goriško popotnico

Goriška

Nogometaši Gorice so na prvi tekmi 1. predkroga evropske lige v gosteh premagali armenski Širak Gjumri z 2:0 (1:0). Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Novi Gorici.

Izbranci Mirana Srebrniča so svojo prvo nalogo v tej sezoni evropske lige opravili po željah in pričakovanjih. V gosteh so na počasnem igrišču in v deževnem vremenu prišli do lepe prednosti pred povratno tekmo, junak Gorice, ki je sicer pobudo večinoma prepuščala domačim, pa je bil Rifet Kapić z obema goloma na tekmi.

Novogoričani so tekmo v Armeniji dobro začeli in povedli v 15. minuti, ko je po kratki podaji Bedeja Osujija na desni strani Kapić prišel do strela z več kot 20 metrov in zadel nasprotni zgornji kot Širakovih vrat. Po tem zadetku do konca polčasa ekipi na dokaj počasni travnati podlagi nista prikazali prav všečnega nogometa, Armenci so sicer imeli nekaj več polpriložnosti, a Grege Sorčana niso resneje ogrozili.

V drugem polčasu so znova rahlo terensko prevladovali gostitelji, ki so na trenutke pritisnili proti kazenskemu prostoru Gorice, a brez posebnega uspeha, saj so bili branilci vedno na pravem mestu. Še najnevarnejši strel je že v 46. minuti od daleč sprožil Mohamed Kaba, a je Sorčan žogo odbil. V 69. minuti pa so Novogoričani podvojili prednost. Kapić je v kazenskem prostoru gostov sprejel žogo po dolgi podaji, se obrnil in s strelom po tleh - tudi z rahlim odbojem od enega od branilcev Širaka - ugnal Anatolija Ajvazova v domačih vratih. Do konca tekme so bili pričakovano bolj aktivni domači, a razen poskusa Oumarouja Kaine, ko je v 89. minuti s približno 14 metrov povsem neoviran streljal mimo gola, Širak ni pokazal posebej nevarne akcije.

goričan |  30 .06. 2017 ob  13: 01
NAŠE MESTO, NAŠ PONOS!! ND GORICA 1947!!