DONČIĆ IN IRVING REŠILA DALLAS: Dramatična tekma, zmaga v zadnji sekundi (FOTO, VIDEO)

Svet

Košarkarji Dallasa so v nedeljo po dramatični tekmi proti lanskim prvakom severnoameriške lige NBA, Denver Nuggets, prišli do pomembne zmage. S košem Kyrieja Irvinga v zadnji sekundi so v domači dvorani zmagali s 107:105, pri tem pa je veliko vlogo odigral slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je dosegel 37 točk.

LD startin' off on ????

Posted by Dallas Mavericks on Nedjelja, 17. mart 2024.

Petindvajsetletni Ljubljančan je 25 sekund pred koncem zadel met za tri točke in izid izenačil na 105:105.

Tudi sicer je slovenski as odigral dobro tekmo. Trojnega dvojčka tokrat ni dosegel, je pa v 40 minutah na igrišču v statistiko vpisal dvojnega s 37 točkami in desetimi skoki. Dodal je še tri asistence ter dve ukradeni žogi. Iz igre je zadel 12 od 27 metov, od tega 5 od 11 za tri točke.

Irving je dosegel 24 točk, tako Američan kot Slovenec pa sta zasenčila srbskega zvezdnika Denverja Nikolo Jokića. Ta je dosegel le 16 točk, zbral pa 11 skokov in sedem asistenc.

Throw it ⬆️ Slam it ⬇️

Tekma je ponudila veliko število zgrešenih metov, a veliko borbenosti pod košema in tudi dramatično končnico. Mavericks so skok dobili kar s 60:37, še bolj izrazita je bila razlika pri skoku v napadu (22:6).

Dallas je dobrih šest minut pred koncem vodil že za 13 točk, a prednost zapravil in prišel na prag poraza, potem ko je košarkar Denverja Jamal Murray zadel trojko za 105:102.

Po minuti odmora je Dončić, povsem sam na trojki, zadel z velike razdalje za izenačenje, v naslednjem napadu pa je Murray zgrešil 2,8 sekunde pred koncem. To je bilo dovolj časa, da je Irving v levem prodoru z levico iz velike razdalje zadel za slavje v domači dvorani.

Frame it ???? #MFFL

Posted by Dallas Mavericks on Nedjelja, 17. mart 2024.

"V Kyrieja zaupamo. Vselej ko dobi žogo, bodite pozorni na to, kaj se bo zgodilo, in uživajte," je po tekmi dejal center Dallasa Dereck Lively (14 točk, 8 skokov).

"Včasih eno uro zapovrstjo na treningu delam na stvareh, povezanih z levo roko. Kot bolj nizkorasel branilec moraš delati na čim več različnih zaključkih. To je nekaj, kar sem začel že kot otrok," je Irving razložil po tekmi.

"Neverjetno. Ne vem, če se ljudje sploh zavedajo, kako zahteven je ta met z levo roko. Nikoli še nisem videl kaj takega, tako poseben met je to bil," je po tekmi razlagal tudi Dončić.

This is why he's Luka Magic ✨

Dallas, ki se krčevito bori za uvrstitev v končnico, je tako prekinil niz petih zaporednih domačih porazov na medsebojnih tekmah, Denverju pa prizadejal šele drugi poraz na zadnjih 12 tekmah. Na lestvici je Dallas pridobil eno mesto in je sedmi z razmerjem zmag in porazov 39-29.

Takšen izkupiček imajo tudi osmi Phoenix Suns, ki so v nedeljo zvečer izgubil proti Milwaukee Bucks (44-24) s 129:140. Pri Bucks je manjkal prvi zvezdnik Giannis Antetokounmpo. Damian Lillard je ob njegovi odsotnosti dosegel 31 točk in 16 asistenc.

Nekoliko za Dallasom in Phoenixom zaostajata Golden State (35-31) in Los Angeles Lakers (36-32).

Havoc on both ends ????

Pred Dallasom je šesti na lestvici Sacramento (38-28), ki drži zadnje mesto, ki neposredno pelje v končnico.

Četrti na zahodu so sicer ostali košarkarji Los Angeles Clippers (42-25), ki pa so izgubili proti Atlanta Hawks (30-37) s 93:110. Ekipi iz mesta angelov ni pomagalo niti 54 skupnih točk Kawhija Leonarda in Paula Georgea.

Na ostalih tekmah so se zmag veselili košarkarji Miamija, Bostona, ki še naprej vodijo v ligi, Orlanda in San Antonia.

It ain't luck, it's Kyrie Irving ☘️ MAVS WIN!!! #MFFL

Slednji so po podaljšku s 122:115 slavili proti Brooklynu, izkazal pa se je novinec Victor Wembanyama. Ta je dosegel 31 točk, 15 skokov ter dodal še po sedem podaj in blokad.

S tem je postal drugi novinec v zgodovini lige z vsaj 30 točkami, 15 skoki ter po petimi asistencami in podajami. Pred tem je to uspelo le Davidu Robinsonu prav v dresu San Antonia.