DONČIĆ IZKLJUČEN: Besen kot ris zapustil parket (VIDEO)

Košarkarji so v evroligi začeli 13. krog tekmovanja, od štirih današnjih dvobojev je bila sinoči zadnja na sporedu tekma med madridskim Realom in Valencio. Čudežni deček slovenske košarke Luka Dončić pa se ob novi zmagi Reala ni izkazal. S tehnično napako zaradi protestiranja je moral predčasno v slačilnico že v 15. minuti dvoboja.

Real je pri vodstvu s 33:30 v drugi četrtini izgubil najkoristnejšega igralca lige Dončića. Ta je, ko se je v enem izmed polaganj na koš zagradil z roko, v obraz udaril Tiborja Pleissa in mu pri tem zlomil nos.

Sodniška trojka, med njimi tudi Slovenec Damir Javor, je Dončiču najprej dosodila osebno napako, nato pa si je slednji z izzivanjem sodnikov prislužil še tehnično napako in predčasno izključitev. Do takrat je slovenski košarkar v slabih sedmih minutah igre dosegel šest točk in podajo. Na koncu je Real vseeno zmagal, izid je bil 91:72, madridsko moštvo pa je zdaj na šestem mestu lestvice.

Kako so se odrezali ostali?

Žalgiris Kaunas je z 88:84 premagal Brose Bamberg, za katere je Aleksej Nikolić v 13 minutah prispeval pet točk in podajo. Fenerbahče Istanbul je bil z 82:56 boljši od beograjske Crvene zvezde, Ekipa Panathinaikos Atene je bila z 89:76 boljša od Maccabi Tel Aviva.

Danes sledijo še tekme: Himki Moskva - Anadolu Efes Istanbul (18.00), Olympiacos Pirej - CSKA Moskva (20.00), Armani Olimpia Milano - Baskonia Vitoria (20.45) in FC Barcelona - Unicaja Malaga (21.00).

@ wallter |  20 .12. 2017 ob  10: 54
ti brani Sarajevo. Pusti the Don-a pri miru!
wallter |  20 .12. 2017 ob  09: 58
-1
POSTAL JE PREPOTENTEN ! in taki nimajo kaj iskat na parketu!
Ni se sprijaznil z tem, da proti sodnikom še NIKOLI ni nihče imel prav, zato je prav da mu postrižejo peruti. Taprvi mu jih je sodnik, nato pa sigurno še oče.
Saj je resnično dober, a začel se je obnašat kot prehitro dorasli majmun!
Osebno bi mu prepovedal najmanj eno sezono igranja, da se nauči športne kulture!
pimplc |  20 .12. 2017 ob  08: 05
Bravo.. Jaz bi tudi popizdil da mi se krivica zgodi.