DONČIĆ SPET IZJEMEN NA PARKETU: "On je Batman, jaz pa Robin" (FOTO, VIDEO)

Svet

Slovenski zvezdnik košarkarske lige NBA Luka Dončić je v dresu Dallas Mavericks pokazal novo izjemno predstavo. Čeprav je bil Slovenec vprašljiv za današnjo tekmo v Kaliforniji, je z 28 točkami popeljal teksaško ekipo do pete zaporedne zmage. Dallas je Sacramento Kings visoko premagal s 132:96, Dončić pa je zgolj v prvem polčasu dosegel 26 točk.

Dončić je k zmagi na izjemno pomembni tekmi v boju za končnico dodal še 11 skokov, šest podaj in tri ukradene žoge, s čimer so se Mavericks pomaknili na šesto mesto zahodne konference. Zdaj imajo tekmo prednosti pred Kings, pri čemer sta se obe ekipi poskušali izogniti dodatnim kvalifikacijam za končnico prvenstva NBA.

Kyrie Irving je k zmagi teksaške ekipe dodal 24 točk in osem podaj, Tim Hardaway mlajši pa 22 točk s klopi.

"On je Batman, jaz pa Robin," je po koncu tekme v smehu dejal Dončić o kemiji z Irvingom, potem ko ga je trener Jason Kidd označil za Supermana, Irvinga pa za Batmana, s čimer se slovenski zvezdnik ni strinjal"Res je neverjeten, pa ne samo on, celotna naša ekipa je odlična, vsi se res izvrstno razumemo. Kemija je trenutno res na visoki ravni. Še vedno pa je zelo pomembno, da gremo iz tekme v tekmo in ne prehitevamo."

Kot je dodal Dončić v pogovoru na igrišču takoj po zmagi, so se pred današnjo tekmo vsi zavedali pomembnosti obračuna. "Danes je bila za nas res težka tekma, še posebej, ker smo večer pred tem gostovali v Salt Lake Cityju. Pomembno je, da nadaljujemo v tem ritmu, nova tekma nas čaka že čez dva dni. Naša obramba je vse boljša, celotna ekipa sodeluje, komunicira in v tem slogu moramo samo nadaljevati."

De'Aaron Fox je bil najboljši pri kraljih z 18 točkami, Keegan Murray jih je dodal 17. Domantas Sabonis je dosegel 12 točk, 11 skokov in devet podaj za svoj 55. zaporedni dvojni dvojček, s čimer se je izenačil z Jerryjem Lucasom v najdaljšem nizu v zgodovini kluba.

Dončić je v drugi četrtini dosegel 19 točk in pomagal Dallasu, da je ob polčasu povedel z 58:53. Mavericks so iz igre metali 55,4-odstotno in zadeli tudi 22 od 39 trojk za najboljši odstotek v sezoni (56,4) z razdalje.

Omenjeni ekipi se bosta v petek v Sacramentu še enkrat pomerili med seboj.