Dragić s Phoenixom do zmage nad Utahom

Potem ko je Goran Dragić v severnoameriški ligi NBA v dresu Phoenix Suns blestel na tekmi proti Portlandu in ekipi s 26 točkami pomagal do zmage, so sonca tokrat v domači dvorani s 87:84 premagala še Utah Jazz. Slovenski košarkar je dosegel po pet točk in podaj, a v drugem polčasu zaradi podplutbe ob trčenju s soigralcem odigral le tri minute.

Junak večera v Arizoni je bil tako Eric Bledsoe, ki se je "prebudil" šele v zadnji četrtini in s trojko odločil tekmo. Bledsoe, ki je zgrešil kar deset od prvih 11 metov na koš, je dosegel zadnjih 14 točk za Phoenix, vključno z odločilnim metom za tri točke 0,7 sekunde pred koncem tekme. Skupno je končal pri 18 točkah; 17 jih je dosegel v drugem polčasu. Miles Plumlee je k zmagi dodal po 13 točk in skokov.

Dragić, prvi strelec minule tekme s Portlandom, je tokrat odigral le 25 minut. Novi trener Jeff Hornacek ga je namreč potegnil s parketa, tako da je v drugem polčasu odigral le tri minute. Dragić je namreč proti koncu prvega polčasa nesrečno trčil s soigralcem Markieffom Morrisom, trener pa ga je zaradi grde obtolčenine na desni strani obraza po treh minutah tretje četrtine poklical iz igre. Dragić je sicer želel nadaljevati, a Hornacek je bil neomajen. "Enostavno ni bil pravi," je dejal Hornacek.

Pri gostih iz olimpijskega Salt Lake Cityja je Enes Kanter dosegel 20 točk, Gordon Hayward pa 18.