DRAGIĆEV ŠOV: Milwaukeeju nasul 25 točk (VIDEO)

Za slovenskim košarkarskim reprezentantom Goranom Dragićem je nov odličen večer v severnoameriški ligi NBA. Ljubljančan je bil s 25 točkami, tremi skoki in dvema podajama ključni igralec Miamija pri domači zmagi nad Milwaukee Bucks s 97:79. To je še sedma zaporedna zmaga za floridsko vročico.

Dragić je bil najboljši igralec obračuna v Miamiju. Imel je največjo minutažo od vseh igralcev Heat. V 33 minutah je zadel štiri trojke (4:6), tri proste mete (3:4) ob metu iz igre 9:17. Pod košem se je izkazal tudi Hassan Whiteside s 15 točkami in desetimi skoki, Josh Richardson pa je dodal 16 točk in šest skokov.

Pri Milwaukeeju je bil najbolj razpoložen Giannis Antetokounmpo (22 točk), ki pa mu ni šel met z razdalje, saj je zgrešil sedem trojk (1:8).

Miami je začel slabo, saj je dopustil, da je tekmec povedel s 6:0. Prvi koš na tekmi je za Miami dosegel Dragić s trojko po dobrih dveh minutah igre. Milwaukee je dobil prvo četrtino s 23:21, vodil pa je tudi ob polčasu s 43:41, a sta Richardson s trojko in Dragić s prostima metoma na začetku tretje četrtine prelomila tekmo za vodstvo s 46:45. Ob koncu tretje četrtine je Miami povedel z 71:59 ter vodstva ni več izpustil iz rok, tudi z Dragićevo pomočjo, ki je 11 točk od 25 dal v zadnji četrtini.

Miami bo v tem tednu odigral pet tekem v gosteh po vrsti. Prva bo že danes, ko bo gostoval pri Chicagu.

Vročica (25:17) je na četrtem mestu vzhodne konference lige NBA in zaostaja le še eno zmago za Clevelandom (26:16). Na vzhodu vodi Boston z razmerjem zmag in porazov 34:10.

Izolana |  15 .01. 2018 ob  10: 12