EVROPSKI PARKET: Bleščeča statistika Dončića, Tonček plačal visoko ceno

Košarkarji Reala Madrida so v drugem krogu evrolige zabeležili drugo zmago, vendar so zanjo plačali visoko ceno. Koleno si je poškodoval srbski igralec Ognjen Kuzmić, ramo pa slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je bil kljub temu prvi strelec tekme.

Randolph je bil pri šestnajstih točkah (4:5 za dve točki, 2:4 za tri točke), ko si je ob koncu tretje četrtine izpahnil ramo in moral v slačilnico. Navkljub njegovi odsotnosti je Real Madrid v zadnjih desetih minutah strl odpor CSKA Moskve in zasluženo zmagal z 82:69.

Luka Dončić strelsko ni bil najbolj natančen, saj je iz igre zgrešil šest metov (2:8), vseeno pa je tekmo končal z najvišjim statističnim indeksom pri Real Madridu (21). Zbral je 14 točk, 7 skokov, 2 podaji, 2 ukradeni žogi, tekmeci pa so nad njim naredili osem osebnih napak.

Sinoči sta nastopili še dve ekipi s slovenskimi igralci. Zoran Dragić ni bil v postavi Olimpie iz Milana, ki je doma po podaljšku izgubila proti aktualnemu evropskemu prvaku Fenerbahčeju, Aleksej Nikolić pa je za Bamberg igral 26 minut in zbral osem točk (1:2 za dve točki, trojke 1:3) ter šest podaj.