FC Luka Koper premagala AH Mas Tech

Wellington Teixeira des Montes, ki ga je v Koper kot "jagodo na tortici" v poslu prestopa Maksa Barišiča poslala Catania, dobiva na Bonifiki vse več privržencev. V dveh uradnih nastopih za rumeno-modre je namreč prav tolikokrat zadel v polno. Danes je dosegel dva gola, ob asistenci Čadikovskemu za edini zadetek proti Celjanom pa si je na obeh tekmah prislužil naziv "igralca tekme".

Koprčani so proti Ankarančanom začeli napadalno, a je Majcen do pete minute zamudil kar dve priložnosti. Ko so se Ankarančani otresli uvodnega pritiska, je Kolarič po podaji Grižoniča prvič zapretil, a je njegov strel švignil preko gola. Novo priložnost Mas Techa smo dočakali v 30. minuti, ko je po zgrešenem strelu Fantiniča do žoge prišel Jakomin, a meril nenatančno.

Rumeno-modri (danes kot gostje v beli opravi) so uvideli, da je vrag odnesel šalo in vajeti je v svoje prevzel Tom. V 34. minuti je lepo "poletel" po levem boku in naubranljivo matiral Paala za 1:0. Še pred polčasom je Majcen po podaji Pučka iz neposredne bližine zadel za prepričljivo vodstvo kanarčkov, ki so v hudem nalivu na počitek odšli z dokaj varno prednostjo.

AH Mas Tech:FC Luka Koper 0:3 (0:2)

Stadion Bonifika, gledalcev 600 sodnik: Drečnik (Hrastnik).

Strelci: 0:1 Tom (35.), 0:2 Majcen (39.), 0:3 Tom (79.). AH.

Mas Tech: Paal, Jakomin, Vidakovič, Kolarič, Lekič, Kršič, Pahor, Fantinič, Grižonič, Šahinovič, Mihalič (Šestič)
FC Luka Koper: Nenezič, Žibert, Blažič, Majcen (Smrtnik), Filipovi (Popovič), Črnigoj, Tom, Perger, Đukič, Palčič, Pučko.

To se jim je bržkone vrinilo v podzavest, saj so v drugi polčas vstopili dokaj neambiciozno. Majcna je Bračun kmalu potegnil iz igre, vanjo pa poslal najprej Smrtnika, nato pa še Popoviča, ki je zamenjal Filipoviča.

V 64. minuti je završalo, ko je Črnigoj z bližine streljal čez gol, na nasprotni strani pa je Valenčičev strel Nenezič brez težav ukrotil. V 79. minuti je padel zadnji zadetek na srečanju. Stvari je vnovič v svoje "noge" vzel Tom, ki se je sprehodil med oranžnimi branilci in zlahka ugnal še Paala. Pet minut kasneje bi se lahko proslavil še Pučko, a  se je namesto strela odločil za podajo in priložnost je šla po zlu. Za zadnje vzdihljaje sta nato poskrbela Palčič in Perger, vendar se rezultat ni spremenil. Gladka zmaga, ki pa ne navdaja z optimizmom. Danes je bil edina zares svetla točka Tom.