Gorela in Kojić za novo zmago

Istrabenz plini Izola so v 5. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Krško s 25:24 (15:14).

Primorska zasedba je dosegla drugo zmago, po hudem boju pa je na kolena položila Krško, po petih krogih predzadnjo ekipo v elitnem domačem rokometnem tekmovanju. Zmagoviti gol je v zadnjih sekundah razburljivega dvoboja dosegel Nikola Kojić, ki je zadel kazenski strel s sedmih metrov.

IP Izola - Krško 25:24 (15:14).
* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).
* Istrabenz Plini Izola: Jurič 1, Jelovčan, Dolenc, Gorela 2, Božič 6 (2), Špegel 2, Slobodnik 1, Stepančič 2, Kojić 4 (1), Bubnič, Vončina, Koštric, Redžić 3, Fidel, Smolnik 4, Lukežič, Kević.
* Krško: Sintič, Blagotinšek 1, Cehte 6, Jazbec 2, Dular, Ban, Kodrič, Škoflek, Žitnik, Kučič, Svetelšek 6, Ferkulj 3, Majerle, Čanžar 6, Koprivc, Dražetič.
* Sedemmetrovke: Istrabenz plini Izola 4 (3), Krško 4 83).
* Izključitve: Istrabenz plini Izola 6, Krško 8 minut.
* Rdeč karton: /.

Primorska zasedba je skozi celotno tekmo lovila novinca v elitni domači ligi, dokončno pa ga je ujela v sklepnih minutah dvoboja. Gosti so si z dvema goloma Mihe Svetelška v 56. minuti priigrali prednost s 24:23, njihove upe pa sta pokopala Jan Gorela in Kojić. Prvi je v predzadnji minuti izid poravnal na 24:24, drugi pa je v izdihljajih tekme zadel za končno zmago s 25:24.

V domači ekipi je Peter Božič dosegel šest, Kojić in Žiga Smolnik pa po štiri gole. Pri gostih so bili najbolj učinkoviti Svetelšek, Nejc Cehte in Franci Čanžar, vsi so dosegli po šest zadetkov.

Izolska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ribnici, Krško pa bo gostil ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 13. oktobra.