GORICA PRED TEŽKO NALOGO: Iz Grčije z -2

Nogometaši Panioniosa so v prvi tekmi drugega predkroga evropske lige v Atenah premagali Gorico z 2:0 (1:0).

Varovanci Mirana Srebrniča v Atenah niso zabeležili želenega rezultata. Grški Panionios je bil premočan tekmec in si je pred povratnim dvobojem priigral lepo prednost, ki jo bodo Primorci težko izničili. Domači sicer niso blesteli, a so bili boljši in nevarnejši tekmec, bledi gosti, ki so ves drugi polčas igrali z igralcem manj, si kakšnih resnejših priložnosti niso priigrali.

Gorico v primeru napredovanja proti grškemu Panioniosu čaka nemški Freiburg, je odločil današnji žreb v Nyonu.

Upanje, da grška ekipa, ki bo domače prvenstvo začela šele sredi avgusta, še ni dovolj pripravljena in da se kakovostna prednost, ki naj bi bila na strani domačih zaradi tega ne bo pokazala, se niso uresničila. Gostitelji so od samega začetka prevladovali na igrišču, gosti so sicer prek Rifeta Kapića sprožili prvi strel v okvir vrat v tekmi, vendar je bil slovenski vratar grške ekipe Matic Kotnik na mestu. To pa je bilo praktično vse, kar so Slovenci pokazali v prvem delu. Domači so bili nevarnejši, že svojo prvo priložnost pa so tudi izkoristili. V 12. minuti je Nemec Samed Yesil na levi strani prebil tekmečevo obrambo in s kakšnih 12 metrov premagal vratarja Grego Sorčana.

Prav goriški vratar je zaslužen, da se prednost domačih do odmora ni povišala. V 35. minuti se je Giorgos Masouras sam znašel pred njim, a ga ni znal premagati, dve minuti pozneje pa se je Sorčan izkazal tudi po strelu Yaye Banane, kamerunski branilec je streljal z glavo, slovenski vratar pa je žogo atraktivno odbil v kot. V 45. minuti so Novogoričani ostali številčno oslabljeni, Tine Kavčič se je nepotrebno poigraval pred kazenskim prostorom, izgubil žogo, nato pa storil prekršek. Portugalski sodnik mu je pokazal pot v slačilnico, kar je njegovim soigralcem močno otežilo delo.

Že hitro v drugem polčasu je goriška obramba spet kapitulirala. Masoud Shojaei je lepo zaposlil Yesila, ki je pritekel pred Sorčana in že drugič na tekmi mimo njega poslal žogo v mrežo. Mreža se je zatresla tudi nekaj minut pozneje na drugi strani, po prostem strelu Uroša Celcerja je Kotnik žogo odbil, Novogoričani so jo nato prek Bedeja Amarachija Osuji nekako spravili za njegov hrbet, a iz nedovoljenega položaja.

Grki bi lahko do konca tekme dosegli še kakšen zadetek. Sorčan se je izkazal po močnem strelu od daleč Masourasa, Yesil bi lahko dosegel tudi "hat trick", a je njegov strel iz ugodnega položaja zletel mimo leve vratnice.