Goričani z zmago med najboljše

Odbojkarji Go Volleyja so v tekmi 15. kroga 1. DOL za moške v Novi Gorici premagali Krko s 3:1 (20, 17, -14, 21).

Tri kroge pred koncem je praktično jasno, kdo bo igral v modri skupini državnega prvenstva. S tokratno zmago proti Krki so si to namreč praktično že zagotovili tudi igralci Go Volleyja, ki bodo tako med najboljšimi igrali ob ACH Volleyju, Salonitu, Calcitu Volleyballu, Lunos Mariboru in Panviti Pomgradu.

Prav zaradi možnosti za uvrstitev med najboljših šest ekip je bila tekma za Novogoričane zelo pomembna, niso si želeli še drugič zapored izgubiti pred domačimi gledalci (pred 14 dnevi so klonili proti Fužinarju). In to željo so pokazali tudi na igrišču. Ves čas so nadzorovali položaj, z izjemo katastrofalnega tretjega niza so preostale dokaj gladko dobili. Boljši so bili vseh elementih, še posebej pa v obrambi, saj so imeli precej boljši sprejem servisov in trdnejši blok, s servisi pa se je izkazal Darjo Savičić.

V prvem nizu so sicer storili ogromno neizsiljenih napak, a Novomeščani za njimi niso prav nič zaostajali, tako da so maloštevilni gledalci gledali slabo predstavo. Ta je bila izenačena so izida 8:8, nato pa so gostitelji dosegli tri zaporedne točke, ob drugem tehničnem odmoru so vodili s 16:13. Gosti se sicer niso predajali, približali so se na 18:17, toda to je bilo tudi vse, kar jim je uspelo.

Drugi niz je bil dolgo časa bolj ali manj enosmerna ulica, Novogoričani so nekoliko popustili po vodstvu 18:10, zato pa so odigrali katastrofalen tretji niz, v katerem jim ni in ni stekel napad. A so se še pravočasno zbrali in v četrtem spet zaigrali, kot znajo. Ves čas so bili v prednosti, pri izidu 19:13 je že kazalo, da so dokončno strli odpor tekmecev, toda ti so se še približali na tri točke. Več jim varovanci trenerja in igralca Jasmina Čuturića, ki tudi tokrat ni stopil v igro, niso dopustili.

Go Volley - Krka 3:1 (20, 17, -14, 21)

* Dvora Balon, gledalcev 55, sodnika: J. in L. Globačnik (oba Topolšica).

* Go Volley: Vrtovec 13, Križanič 1, Marc, Basaneže 5, Čuturić, Konjedic, Filiputti 15, Savičić 14, Bregar 5, Kuburović 8, Gašparin, Maraž.
* Krka: Brulec 7, Ožbalt, Erpič 3, Kosmina 1, Kastrevec, Vesel, Kos 10, Pucelj, Longar 1, Plantan, Žlajpah 17, Turk 12.