HLADEN TUŠ ZA SLOVENSKE PRVAKE: Liverpool zamrznil Ljudski vrt

Nogometaši Maribora so v tretjem krogu lige prvakov v Ljudskem vrtu izgubili proti Liverpoolu z 0:7 (0:4). Naslednja tekma v ligi prvakov Mariborčane čaka 1. novembra, ko bo na Anfieldu njihov nasprotnik znova Liverpool.

Jürgen Klopp

Mariborčani so v tekmo tretjega kroga po remiju s Spartakom 1:1 in porazu v gosteh proti Sevilli z 0:3 vstopili kot izraziti nefavoriti, pa čeprav je Liverpool do te tekme zbral le dva remija. Glavni trener Darko Milanič je že pred tekmo dejal, da bo potrebno vso tekmo garati in že najmanjše napake domačih so gostje znali hitro kaznovati. Varovanci Jürgna Kloppa so tekmo dobili že z odličnim prvim polčasom.

Prvi gol je padel že v četrti minuti, ko je Mitja Viler na levi strani prepočasi podal nazaj, Marko Šuler je skušal z drsečim startom žogo izbiti, a je bil Mohammed Salah dovolj hiter, lepo podal pred mariborski gol, kjer Roberto Firmino ni imel težav premagati Jasmina Handanovića. James Milner in Philippe Coutinho sta preigravala v sedmi minuti, a je bil Handanović na mestu. Na drugi strani so domači poskusili minuto kasneje, Marcos Tavares je pred golom podal na bok Vilerju, ta je streljal na gol, a je Joel Matip izbil, žoga je prišla na nogo Blažu Vrhovcu, ki pa je ni dobro zadel in strel je končal čez gol.

Že v 13. minuti je bilo 2:0 za goste, ko se je domača zasedba prepočasi vrnila na svojo polovico. Znova je bil pri akciji Salah, ki je lepo podal v kazenski prostor do Milnerja, iz ozadja je pritekel Coutinho in matiral Handanovića.

Torkovo tekmo na stadionu Ljudski vrt v Mariboru si je ogledalo okoli 12.500 gledalcev, med njimi tudi tri navijaške skupine, poleg Viol še gostujoči navijači in skupina podpornikov Liverpool FC. Mariborski policisti, ki so posredovali že pred tekmo, so enega navijača pridržali, drugemu pa izrekli prepoved udeležbe na športnih prireditvah.

Salah je v 19. minuti zabil za 3:0. Marwan Kabha je izgubil žogo na sredini, Firmino je podal, Salah pa utekel po desni strani in zabil v dolgi kot mariborskega vratarja. V 28. minuti je Maribor prišel do prvega strela v okvir vrat, poskusil je Viler, a je Loris Karius žogo lepo prestregel. Že v 40. minuti so gostje vodili s 4:0. Alberto Moreno je prodrl po levi strani, pred mariborskim golom pa sta se znašla kar dva Liverpoolova napadalca, žogo je za Handanovićev hrbet znova, že drugič na tekmi potisnil Salah.

Aleksander Rajčević je v 51. minuti izbil zagotov gol, ko je poskusil Georginio Wijnaldum. Na 5:0 je povišal Firmino le tri minute kasneje. Prosti strel z leve strani je Coutinho sprožil na prvo vratnico, kjer je Firmino lepo skočil in z glavo le podaljšal za petardo v Ljudskem vrtu.

Dvojna Milaničeva menjava v 58. minuti je nekoliko poživila mariborsko igro, Dino Hotič je na desnem boku uprizoril nekaj lepih potez, a domači niso prišli do častnega zadetka. Angleži so nekoliko umirili pritisk, osamljene poskuse je uspešno zaustavljal Handanović. Ta ni bil uspešen v 86. minuti, ko je po lepi asistenci Daniela Sturridga zadel še Alex Oxlade-Chamberlain.

Angleške premoči s tem še ni bilo konec, saj so Angleži preko Trenta Alexandra-Arnolda, ki je lepo sprejel podajo Coutinha, zadeli še za 7:0 in poskrbeli za enega najvišjih porazov mariborske zasedbe v zgodovini kluba.

RAJE MONA KOT ŽABAR |  18 .10. 2017 ob  17: 19
Ni sramota zgubit proti Liverpoola sramota je zgubit proti Vassi ...
LEP POZDRAV IZ LIGE PRVAKOV
OPORTUNIST |  18 .10. 2017 ob  10: 37
Novinarji so našli razlog za sinočnji debakl vijoličastih. Tekmo si je ogledal tudi predsedniški kandidat in krvnik FC Kopra in navijal za Maribor. Fotko z navijaškim dresom Maribora in pripisom "navijam za Maribor# je objavil na svojem Instagram profilu.
A ma! |  18 .10. 2017 ob  10: 18
kaj ste,kaj druzga pričakovali?
Sedrugo |  18 .10. 2017 ob  09: 28
bi blo če bi namesto MB v čampjons lige igrala LOZANA......
IBRO |  18 .10. 2017 ob  09: 06
bo treba še zaseke pojest
Šaban |  18 .10. 2017 ob  08: 19
To pa je bila tekma, 7x hip, hip, hura. kvaliteta in želja je bila v Liverpoolu.