HRVATI UTIŠALI ARGENTINO: Messi se vrača domov? (VIDEO)

Hrvaška nogometna reprezentanca je v 2. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Nižnjem Novgorodu premagala Argentino s 3:0 (0:0). Druga tekma skupine D bo danes ob 17. uri, ko se bosta v Volgogradu merili Nigerija in Islandija.

Hrvati so si z zmago nad Argentinci že priigrali osmino finala. Do novih treh točk so prišli povsem zasluženo in po novih napakah neprepričljive obrambe gavčev. Na drugi strani so dvakratni svetovni prvaki v hudih škripcih, saj jim niti zmaga proti Nigeriji v zadnjem krogu neposredno ne zagotavlja osmine finala. Vse bo namreč odvisno tudi od tega, kako se bo končala tekma med Hrvaško in Islandijo.

V skupini C sta včeraj Danska in Avstralija igrali neodločeno 1:1, Francija pa je z 1:0 premagala Peru.

Prvi polčas je postregel s čvrsto, borbeno predstavo, v kateri sta si obe ekipi priigrali po dve priložnosti. V peti minuti je za Hrvaško prvo zapravil Ivan Perišić, čigar strel malce z leve strani je obranil Willy Caballero, drugo pa Mario Mandžukić s strelom z glavo iz bližine.

Argentinci so v 22. minuti prek Marcosa Acune oplazili prečko, najlepšo priložnost polčasa pa je v 30. minuti zapravil Enzo Perez, ki je s 13 metrov odbito žogo praktično neoviran poslal mimo praznih vrat.

V drugem polčasu je v 53. minuti najprej zagrozil Sergio Aguero, a je Danijel Subašić strel obranil, že minuto pozneje pa so Hrvati povedli. Caballero si je ob vrnjeni žogi privoščil ogromno napako, slabo je odbil žogo, ki je končala pri Anteju Rebiću, ta pa je iz prve zatresel argentinsko mrežo.

V 64. minuti so imeli novo priložnost, ko sta iz bližine poskusila Maximiliano Meza in Lionel Messi, a sta Subašić in Ivan Rakitić ohranila mrežo nedotaknjeno. Na drugi strani je nekaj trenutkov pozneje Mandžukić ob branilcu zadel le zunanji del mreže iz bližine.

Zato pa je bil natančnejši Luka Modrić v 80. minuti, ki je sprožil z dobrih 20 metrov in zadel v desni spodnji kot argentinskih vrat. V 87. minuti je še Rakitić s prostega strela zatresel prečko.

V prvi minuti sodniškega dodatka je Rakitić dodal dodatno sol na argentinske rane, saj je po učinkovito zaključil protinapad za 3:0.

Deli novico:

šta jest jest |  22 .06. 2018 ob  22: 56
razmontirali mađioničarja Mesija in ekipo
@Vladoiu  |  22 .06. 2018 ob  22: 08
-2
V raziskavah, ki so jih sami naredili 40% Hrvatov izhaja iz Bosne ali je sorodstveno vezano na Bosno. Ogromno je Bosancev iz Herceg-Bosne, ki se s hrvaškim potnim listom šlepajo v Evropo. Nič drugače ni s športniki. Sami bo...đerosi.
@BOBO | danes ob 19:00 |  22 .06. 2018 ob  19: 03
Lepo napisano!
BOBO |  22 .06. 2018 ob  19: 00
Podpiram tudi sam Hrvate , ker so dali dobro lekcijo Argentincem in konec koncev tudi nam. Pokazali so kako se igra in mislim , da so kar eni od kandidatov za visoko mesto . Bomo videli kako se bo odvijalo dalje. Bi pa res svetoval nestrpnežem , da šport ni politika in , če že imajo kaj za kritizirati , naj raje skritizirajo naše politike , saj so do sedaj zafurali vse dogovore in izgubili vse tožbe . Toliko o naši sposobnosti , ker o zunanji politiki nimamo pojma , ker eno arbitražo prodamo z glupo telefonado glavnih akterjev , in potem se nekaj repenčimo in še da ne omenjam terana , ki je popolna blamaža . Kar je naše so itak vedno klobase!
Vse |  22 .06. 2018 ob  18: 25
čestitke Hrvaški za prikazano čudovito in usklajeno igro! Za njih in za Srbe, kot naše bivše sodržavljane pa navijam za končno zmago oziroma iz vsega srca jim želim čim boljšo uvrstitev!

Sejalcem zla in zavistnežem, ki jim politiki naročajo kako morajo razmišljati, večinoma hudobno in negativno, pa želim da vas zavist in hudoba razžre!
Vladoiu  |  22 .06. 2018 ob  16: 03
@Sram, komentiramo športnike ne politike, bebo. Slovenci lahko samo sanjamo takšen nacionalni naboj kot ga imajo etnično čisti hrvati. Hrvaška zmaga je več kot zaslužena, Argentinci pa brez nadrogiranega trenerja in z igralcem manj potujejo domov.
Benito M. |  22 .06. 2018 ob  13: 30