Iz Domžal s tremi točkami

Nogometaši Domžal so v 4. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Luki Koper z 0:1 (0:1).

Koprčani so se z drugo zmago zapored (sredi tedna so dobili zaostalo tekmo 1. kroga v Kidričevem) povzpeli na drugo mesto na prvenstveni lestvici. Po štirih tekmah imajo osem točk in so tako kot Mariborčani in Celjani še neporaženi. Domžale so s šestimi točkami pete.

Športni park, gledalcev 600, sodniki: Vinčić (Maribor), Kmetec (Orehova vas) in Kresnik (Radlje ob Dravi).
Strelec: 0:1 Guberac (3.).
Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Vuk, Osmanaj (od 46. Balokog), Knezović, Kovjenić (od 63. Papež), Dobrovoljc (od 46. Balkovec), Šimunović, Požeg Vancaš, Kous.
Luka Koper: Hasić, Blažič, Guberac, Popović, Mavrič-Rožič, Bagarić (od 66. Hadžić), Đukić, Palčič, Čovilo (od 80. Žibert), Pučko (od 63. Majcen), Bubalo.
Rumeni kartoni: Dobrovoljc, Knezović, Skubic; Mavrič-Rožič, Palčič, Čovilo, Hasić.
Rdeč karton: /.

Koprčani so izvrstno začeli tekmo in že v tretji minuti povedli. Matej Pučko je bil pri žogi na desni strani kazenskega prostora Domžal, žogo je podal nazaj do Ivice Guberaca, ki je z 20 metrov zadel zgornji desni kot vrat vratarja Nejca Vidmarja. V deveti minuti so prvič zagrozili domači po poskusu Mata Šimunovića, ki je s 25 metrov meril mimo desne vratnice.

Pet minut pozneje je poskusil še Nejc Skubic, a je meril previsoko, isti igralec pa je v 25. minuti sprožil "iz prve" in le za malce zgrešil desni zgornji kot. Dve minuti zatem je Gaber Dobrovoljc z glavo za las zgrešil cilj, na drugi strani pa je v 30. minuti Guberac streljal s podobnega položaja kot pri prvem zadetku, a je bil Vidmar takrat na mestu, tako kot na drugi strani Ermin Hasić po strelu Rudija Požega Vancaša v 39. minuti. Zadnji nevarnejši poskus v prvem delu igre je sprožil Liridon Osmanaj z levega roba kazenskega prostora, koprski vratar pa se ni pustil premagati.

V drugem polčasu je prvi poskusil Šimunović, ki je s 30 metrov žogo poslal malce čez gol. V 66. minuti je po protinapadu s 16 metrov sprožil Luka Majcen, vendar se je izkazal Vidmar (tako kot v 79. minuti po strelu Mateja Palčiča). Deset minut pozneje je po kotu z glavo zgrešil Bojan Đukić, minuto zatem pa je Koprčane rešil Matej Mavrič-Rožič, ki je na golovi črti ustavil žogo po strelu Jerneja Papeža z 18 metrov. V končnici so razumljivo več želje po napadu kazali domači nogometaši, a je moral Hasić posredovati le še enkrat, in sicer v tretji minuti sodniškega dodatka po poskusu Ivana Knezovića z glavo. Koprski vratar je žogo ujel pod prečko.