Izola in Ankaran vodita

V soboto se je odvil tretji krog 3. Slovenske nogometne lige zahod, v katerem so Ankarančani slavili proti Taborju iz Sežane, Izola pa je bila močnejša od Bilj. Obe moštvi imata po treh krogih sedem točk in sta na vrhu lestvice.

Izola - Bilje 3:1 (1:1)
Mestni stadion, gledalcev: 200
Glavni sodnik Drečnik Davor (Hrastnik) pomočnika: Podobnik Mitja (Veliki Gabe) Subotić Zoran (Novo mesto)
Izola: Anže Rupnik, Edin Sečić, Uroš Mačkovšek, Almir Mehić, Emir Burkić, Mitja Zafred, Đoša Lazarević (75' Podgajski Bostian), Amer Jukan, Matej Zemljak, Adis Lizalović (59' Kremenovič Darko), Saša Božičić (20' Stojadinović Milojica)

Izolani so bili boljši v domači tekmi boljši tekmec, vendar so strli odpor Bilj šele v drugem polčasu srečanja. Izolani so prodirali dobro po bokih, vendar v prvem polčasu niso uspeli dobro zaključiti akcij, medtem ko so nogometaši Bilj skušali presenetiti predvsem iz protinapadov.

Trener Alfred Jermaniš je posegel po prvi menjavi že v 20. minuti igre, ko je namesto Božičića vstopil Stojadinović. Dve minuti kasneje so v enem izmed bočnih prodorov Izolani prišli do prostega strela, iz katerega je povedel Amer Jukan.

Vodstvo domačinov ni dosti časa zdržalo, saj so gosti iz protinapada prišli pred vrata Rupnika, ki je prvi strel obranil, odbito žogo pa je nato v mrežo poslal Doplihar. V drugem polčasu so Izolani bili bolj konkretni in prek Podgajskega ter Zemljaka povišali vodstvo na 3:1. Dobro sta odigrala Burkić in Podgajski, ki ju je podpredsednik Izole Ismet Dizdarević pripeljal v klub v poletnem prestopnem roku. Morda bodo izolski nogometaši pokazali čez kak  mesec še več, ko bodo povsem uigrani.