Koper proti Triglavu le remiziral

Nogometaši kranjskega Triglava in Luke Koper so se v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Kranjčani pod Dušanom Kosićem še naprej ne poznajo poraza in so v vse bolj varnih vodah, kar zadeva boj za obstanek. Čeprav so bili Koprčani predvsem v drugem polčasu boljši tekmec, so domači iztržili remi. Šestemu Rudarju so se približali zgolj na točko, zadnji Muri pa bežijo že za deset. Na drugi strani Koper ostaja četrti, dve točki za tretjimi Domžalami in tri pred petim Celjem.

* Stadion v športnem centru, gledalcev 450, sodniki: Balažič (Ljubljana), Arhar (Vrhnika) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelca: 1:0 Stojnić (22.), 1:1 Guberac (62.).
* Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Diallo (od 41. Đurković), Klemenčič, Jelar, M. Poplatnik, A. Poplatnik (od 53. Ovčina), Pokorn, Stojnić, Bubanja (od 80. Sever).
* Luka Koper: Hasić, Guberac, Mendy (od 76. Majcen, od 90. Perger), Štulac (od 51. Brečević), Črnigoj, Bagarić, Hadžić, Đukić, Palčič, Čovilo, Pučko.
* Rumeni kartoni: Đurković; Đukić, Čovilo, Brečević.
* Rdeč karton: Đukić (88.).

Tekmo so bolje začeli Koprčani, ki so imeli na začetku pobudo, Kranjčani pa velike težave s prenosom žoge čez sredino. Toda kljub terenski premoči si gosti niso priigrali nevarnejše akcije, sprožili so sicer nekaj strelov, ki pa niso povzročili veliko dela Žanu Pelku. V 22. minuti pa so se domači veselili vodstva.

Tilen Klemenčič je podal v kazenski prostor, kjer je Aleš Poplatnik poskusil s "škarjicami", a zgrešil žogo, ta je prišla do Petra Stojnića, ki jo je spravil v koprsko mrežo. V nadaljevanju sta ekipi kazali dokaj enakovredno igro, že v 41. minuti pa je Kosić posegel po prvi menjavi, ko je poškodovanega Lamina Dialla zamenjal z Enisom Đurkovićem.

Koprčani so tudi v drugi polčas vstopili odločneje, a jim dolgo ni uspelo priti do zaključnega strela. V 58. minuti pa je bil Pelko vendarle na preizkušnji po dobrem strelu Davorja Bagarića, domači so nato zagrozili prek Anžeta Jelarja, ki je streljal naravnost v Ermina Hasića, v 62. minuti pa so Primorci izenačili.

Trije Koprčani so hitro stekli v protinapad, Ivica Guberac pa je imel približno 20 metrov od gola dovolj prostora za strel, ki ga je izvedel zelo dobro in matiral Pelka. Štiri minute pozneje je domača obramba naredila napako, po kateri se je sam pred Pelkom znašel Jean-Philippe Mendy, a je bil kranjski vratar uspešnejši.

Koprčani so tudi v naslednjih minutah pritiskali (Bagarić je z visokim lobom skorajda presenetil Pelka v 77. minuti), Kranjčani pa so čakali na priložnosti iz protinapadov. V 88. minuti pa je gostujoči nogometaš Bojan Đukić po prerivanju z Đurkovićem dobil drugi rumen karton in moral z igrišča, a domačim številčne prednosti do konca ni uspelo unovčiti.