Koprčani premagali tudi Grosuplje

Rokometaši koprskega Cimosa so v 5. krogu 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali SVIŠ Pekarno Grosuplje z 29:24 (12:13).

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 300, sodnika: Knez in Krašna (oba Ajdovščina).
* SVIŠ Pekarna Grosuplje: Marjanović, Polak 2, Zidar, Rotar 1, Murčehajić 1 (1), Medved, Stopar 5, Pekolj 8 (4), Bučar 1, Kalabić 2, Marinčič 2, Sašek, Kristan, Stopar 1, Sendelbah 1, Šuntajs.
* Cimos Koper: Škof, Vran, Dobelšek 2, Brumen 4 (2), Bombač 5, T. Poklar, Krivokapić 6 (2), N. Poklar, Hrastnik, Konečnik 2, Rapotec 1, Manojlović 4, Gavranović, Bundalo 3, Bošković, Osmajić 2.
* Sedemmetrovke: SVIŠ Pekarna Grosuplje 9 (5), Cimos Koper 5 (4).
* Izključitve: SVIŠ Pekarna Grosuplje 10, Cimos Koper 8 minut.
* Rdeč karton: /.

Koprčani so v Ivančno Gorico prišli kot absolutni favoriti, to vlogo pa so potrdili šele v drugi polovici tekme.

V prvem polčasu so jim izbranci domačega trenerja Gorazda Potočnika povzročili številne sive lase, najbolj učinkovita pa sta bila Simon Stopar in Gregor Pekolj. V drugem polčasu so koprski rokometaši, ki so z današnjo zmago zasedli drugo mesto na lestvici, vendarle zaigrali veliko bolj resno, boljša igra v obrambi in preudarna v sami končnici pa jim je na koncu navrgla dokaj zanesljivo zmago, četrto v tej sezoni.

V domači zasedbi je Pekolj dosegel osem, Stopar pet golov, v gostujoči pa sta bila najbolj učinkovita Milorad Krivokapić s šestimi ter Dean Bombač s petimi zadetki.

Koprski Cimos se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču pomeril s Krko (10. oktober), SVIŠ Pekarna Grosuplje pa bo doma gostila mariborski Branik (13. oktober).