Koprčanke slavile v Prekmurju

Odbojkarice Luke Kopra so v tekmi 1. kroga 2. dela 1. DOL Radenska Naturelle v Murski Soboto premagali Kemo Puconci s 3:2 (16, 17, -18, -18, 10).

Prekmursko-primorski dvoboj je v Murski Soboti držal prijatelje odbojke na nogah dobri dve uri, kajti po prepričljivi igri v prvih dveh nizih so Koprčanke v nadaljevanju popustile in šele dodatni peti niz je odločal o zmagovalcu dvoboja. Dobile so ga Koprčanke, ki so se tako gostiteljicam oddolžile za poraz v prvem delu tekmovanja, takrat je Kema v lovu za uvrstitev v modro skupino tekmice presenetljivo povsem nadigrala.

Luka Koper - Kema Puconci 3:2 (16, 17, -18, -18, 10).
* Športna dvorana Ekonomske šole Murska Sobota, gledalcev 150, sodnika: Jure in Ljubo Globačnik (oba Topolšica).
* Kema Puconci: Koler, Praprotnik 4, Vidonja 7, Franko 9, Škraban 16, Banfi 1, Donša 10, Borko 17, Frumen, Sakovič, Topolovec.
* Luka Koper: Barić 8, A. Lucas, Jančar, Kušar, Bratož 8, Ferlinc 16, D. Lucas 15, Lovšin, Korošec 6, Pušnik, Kaker 20, Flego.

Da se Koprčanke Prekmurkam nameravajo oddolžiti za poraz na začetku leta, je pokazal že začetek. Ob prvem tehničnem odmoru je bilo sicer le 7:6, že ob drugem pa so Primorke vodile s 16:9, nekaj trenutkov pozneje tudi z 18:10. Pucončanke so prišle na pet točk zaostanka, a od preobrata bile precej oddaljene. Odpor domačih se je v drugem nizu končal še hitreje, od vodstva 5:2 so namreč gostje prednost le še večale. Toda nato so se v koprski ekipi začele kazati slabosti, ki so jih tekmice znale izkoristiti. Z gladko osvojenima nizoma so si priborile "tie break", ki je bil do izida 7:7 izenačen, končnica pa je povsem pripadla varovankam Marka Kalca, pri katerih je bila razpoložena predvsem blokerka Tina Kaker.

"Ko smo vodili z 2:0, bi lahko z več izkušenj igro zaprli, a ravno tu se je videlo, da smo mlada ekipa. Po statistiki smo najmlajša ekipa v ligi, poprečna starost je 17 let in to se seveda pozna," je po tekmi menil Kalc, medtem ko je njegov kolega na drugi strani Bojan Novak dejal: "Žal smo morali dvoboj začeti brez standardne igralke v prvi šesterki Sare Sakovič, ki je lahko dekleta spremljala le s klopi, ker je staknila poškodbo hrbta. Njena odsotnost se nam je poznala na sprejemu, igra ni stekla, dekleta niso bila prava. V drugem nizu sem skušal s spremenjeno postavo, toda tudi to ni šlo, saj tega nismo vadili. V tretjem nizu so se dekleta sprostile in začele igrati. Žal nam je v zadnjem nizu zmanjkalo moči, samozavesti in tudi športne sreče. Pričakujemo pa več športne sreče na naši strani na prihodnjih tekmah."