Koprčanke zmagale primorski derbi

Odbojkarice Luke Koper so v tekmi 8. kroga 1. DOL Radenska Naturelle doma premagale Hit Novo Gorico s 3:1 (16, 16, -19, 24).

Primorski derbi je za slovenske razmere v Bonifiko privabil lepo število gledalcev, ki so videli zanimivo predstavo, na koncu pa se je večina gledalcev tudi veselila zmage domačih igralk. Glede na zadnje izide so bile te v vlogi favoritinj, a derbiji so vedno nepredvidljivi, tako da so Koprčanke, ki so izgubile prvo tekmo v Novi Gorici, v tekmo vstopile previdno.

Luka Koper - Hit Nova Gorica 3:1 (16, 16, -19, 24)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 250, sodnika: Pevc (Škofja Loka), Brčinović (Žirovnica).
* Luka koper: Barić 11, E. Lucas, Jančar, Kušar, Bratož 19, Ferlinc 7, D. Lucas 10, Lovšin 3, Korošec 6, Pušnik 1, Kaker 6, Flego.
* Hit Nova Gorica: Vogrič 8, Batić, Grudina 5, Preradović 11, Pahor, Lipovž 6, Spačal 17, Komel, Božič 2, Marinič 1, Brešan 14.

A tudi zelo zbrano, kar jim je omogočilo hitro vodstvo z 2:0. V prvem nizu so odpor gostij zlomile že na začetku, ko so povedle z 10:4, prednost pa do konca le večale. V drugem nizu so gostje popustile nekoliko pozneje, saj je bil sredi niza izid le 13:11, a do konca nato osvojile le še pet točk. Ko so mnogi mislili, da do drame ne more več priti, so se reči vendarle zapletle. Zaradi težav s kolenom je morala igro zapustiti domača napadalka Marina Barić, nekdanja igralka Hita Nove Gorice, gostje so dobile krila in zagospodarile na igrišču.

Potem ko so dokaj zanesljivo dobile tretji niz, so v četrtem, v katerem se je Barićeva vrnila v igro, vodile z 19:12, videti je bilo, da bo zmagovalca odločal peti niz, a ni bilo tako. Domače so prišle do preobrata in po uspešnem napadu Barićeve so točke ostale doma. Novogoričanke, ki so bile statistično sicer boljše pri sprejemu, blokih in realizaciji napadov, so storile preveč napak, da bi prišle do ugodnejšega rezultata.

"Svojim dekletom moram čestitati za zelo dobro igro. Zmaga sicer ni bila gladka, a tega v derbijih niti ni za pričakovati. V tretjem nizu, ko sem iz igre potegnil Barićevo, je prišlo do padca koncentracije, toda na srečo so se dekleta še pravočasno zbrala," je bil po dvoboju zadovoljen domači trener Marko Kalc, ki je še lani vodil Novogoričanke.