Koprčanke znova zmagale

Odbojkarice Luke Kopra so v tekmi 7. kroga 1. DOL Radenska Naturelle doma premagale Vital s 3:0 (23, 22, 20).

Dvoboj med Koprčankami in Ljubljančankami je upravičil naziv derbija. Gledalci so v boju za drugo mesto na prvenstveni razpredelnici lahko uživali v prikazanem, na koncu pa so domov odšli hitreje, kot so pričakovali. To sicer ne pomeni, da tekma ni bila enakovredna, toda gostiteljice so imele v odločilnih trenutkih nizov več zbranosti, tako da so vse dobile. Glavni razlog za to je bila Marina Barič, ki je skozi vso tekmo igrala odlično, izkazala pa se je tudi, ko je bilo to najbolj potrebno. Poleg tega so domače bolje servirale, dosegle so kar 14 asov, in pa tudi bolje sprejemale začetne udarce.

Luka Koper - Vital 3:0 (23, 22, 20)
* Dvorana Bonifika 14, gledalcev 130, sodnika: Sever (Brezovica), Dugar (Kanal).
* Luka Koper: Barič 13, E. Lucas, Jančar, Kušar, Bratož 8, Ferlinc 1, D. Lucas 8, Lovšin 1, Korošec 9, Pušnik, Kaker 9, Flego.
* Vital: Kmezić 8, Kocjan 4, Zidarič 7, Pajnik, Iskra, Đukić 4, Mehle, Ščuka 6, Tanasković 4, Jovanov 1, Peleš, Vidič, Vrhovnik 11.

Že sam začetek je nakazoval, v katero smer bo tekma odšla. Gostiteljice so prevzele pobudo, vseskozi vodile od dveh do štirih točk prednosti, ko je bilo na semaforju 21:16, je bilo že videti, da bodo varovanke Marka Kalca niz zanesljivo dobile. Toda Ljubljančanke se niso dale, izenačile so na 22:22, nato pa jim je zmanjkalo moči. V drugem nizu se je pobuda preselila na stran gostij, ki pa si niso priigrale večje prednosti. Nekaj trenutkov njihove nezbranosti pa so domače izkoristile, prišle v vodstvo, vodstvo 2:0 pa potrdile z zanesljivo igro v končnici. Navidezno najlažje je Luka Koper dobila tretji niz, v katerem je ves čas vodila, tekmicam pa nista pomagali ne borbenost ne visoka morala.