Koprske odbojkašice izgubile proti Goričankam

Odbojkarice Hita Nove Gorice so v tekmi 1. kroga 1. DOl Radenska Naturelle doma premagale Luko Koper s 3:2 (-18, 17, -19, 13, 3).

Primorski derbiji so bili vedno izenačeni in negotovi, tudi tokratni ni bil izjema. Lani so imele nekoliko več uspeha Koprčanke, letos pa so močno pomladile ekipo, ki nima tako visokih ciljev kot lanska. A v dvoboju z Novogoričankami so imeli svoje adute. Na klopi je namreč sedel Marko Kalc, ki je še lani vodil tekmice iz Nove Gorice, po sezoni pa v Koper poleg statistika odpeljal še eno od boljših igralk Hit Nove Gorice Marino Barič. A vse to je bilo dovolj le za točko, čeprav je bilo po prvih treh nizih videti drugače.

HIT Gorica - Luka Koper 3:2   (-18, 17, -19, 13, 3).
* Športna dvorana Balon, gledalcev 120, sodnika: Adrović (Kamnik), Jovanović (Komenda).
* Hit Nova Gorica: Vogrič 18, Batič, Grudina 7, Preradović 5, Lipovž 7, Spačal 17, Kolbl 16, Komel, Božič, Marinič, Brešan 7, Klančič.
* Luka Koper: Barič 10, D. Lucas, Jančar, Kušar, Bratož 15, Ferlinc 5, A. Lucas 11, Lovšin 1, Korošec 4, Pušnik, Kaker 9, Flego.

Ekipi sta v prvih dveh nizih igrali po sistemu toplo - hladno. V prvem nizu so do izida 7:6 vodile domače, nato pa so gostje dosegle štiri točke zapored, prednost pa do konca le še povečale. V drugem so spet bolje začele varovanke Miloša Velikonje. Ob prvem tehničnem odmoru je bilo 8:4, a je sledila serija Koprčank, ki so izid izenačila. A še izdatnejši niz točk je nato uspel domačinkam, ki so po zaslugi razpoložene kapetanke Katarine Spačal prišle do visokega vodstva in izenačenja na 1:1.

V tretjem nizu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, po izidu 13:13 pa so do vodstva prišle Koprčanke, prednosti treh točk ob drugem tehničnem odmoru pa niso več izpustile iz rok. A na žalost trenerja Kalca so nato povsem popustile. Slab sprejem in tudi napake v napadu so prinesle zaostanek 2:7, 7:14 in na koncu visok poraz. Še slabše se jim je godilo v "tie breaku, vsako upanje o zmagi jim je razblinil uvodni delni izid 1:11.