Koprski rokometaši izgubili v Mariboru

Rokometaši mariborskega Branika so v 7. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Cimos Koper z 31:28 (14:16).

Za mariborske in koprske rokometaše je bila današnja tekma v štajerski prestolnici generalka pred mednarodnimi obračuni v drugem predkrogu pokala EHF, ki bodo na sporedu konec tega tedna. Koprska zasedba bo v soboto igrala povratno tekmo z nizozemskim Volendamom, mariborska pa bo obe tekmi z islandskim Kopavogurjem v soboto in nedeljo igrala v dvorani Tabor.

Maribor- Cimos Koper 31:28 (14:16).
* Dvorana Tabor, gledalcev 500, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).
* Maribor Branik: Štefanič, Mirković 2, Tarabochia 1 (7m-1/1), Svalina, Oštir 1, Špelić 7, Špende, Razgor 9 (7m-2/1), Pučnik, Zarabec 3, Šoštarič 8, Sok, Šimič.
* Cimos Koper: Dobelšek, Grzentič, Brumen 10 (7m-5/5), Bombač 5, Poklar T., Krivokapić 4 (7m-2/1), Poklar N., Konečnik, Rapotec 3, Manojlović 2, Gavranović 1, Bundalo 2, Bošković, Osmajić 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 3:2, Cimos Koper 7:6.
* Izključitve: Maribor Branik 12, Cimos Koper 8 minut.
* Rdeč karton: Oštir (41. minuta).

Mariborčani si kljub poškodovanem Blažu Kleču, ki bo zaradi težje poškodbe kolena odsoten vsaj šest mesecev, vknjižili pomembno zmago. Najprej so v sedmi minuti z golom Uroša Rapotca s 5:7 povedli Koprčani, a so nato vijoličasti z delnim izidom 4:0 v 11. minuti z golom Simona Razgorja tehtnico prevesili na svojo stran. Dokaj izenačena igra se je nato nadaljevala vse do zaključka polovice srečanja, v 28. minuti pa je Matjaž Brumen zadel za 12:15, kar je bila najvišja prednost obeh moštev v 1. polčasu.

Uvod 2. polčasa je bil povsem v znamenju vijoličastih, za kar je poskrbel Mario Šoštarič, ki je s tremi zaporednimi goli mariborski Branik v 33. minuti popeljal v vodstvo 17:16. Slednji, ki je bil eden glavnih akterjev mariborskega preobrata, pa je ob igralcu več v 41. minuti razliko povečal na +3 (23:20). Toda gostje iz Kopra so se v nadaljevanju uspeli vrniti iz dvema zaporednima goloma Milorad Krivokapića v 46. minuti izenačili na 24:24. Po vodstvu domačih v 48. minuti z 26:24 je že rahlo zadišalo po zmagi Maribora, prednost pa so z borbeno in srčno igro varovanci Marka Šibile uspeli zadržati vse do konca ter se tako po sezoni 2009/10 ponovno zasluženo veselili domače zmage nad Koprom. Branikovci so tako zmagali že četrtič zapored.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila Istrabenz Pline Izolo, koprska pa velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 27. oktobra.