KOPRSKI TIGRI V FINALU POKALA SPAR: Pomerili se bodo s Šenčurjem

Košarkarji Sixt Primorske so v drugem polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Ljubljani premagali Petrol Olimpijo s 74:70.

V finalu košarkarskega pokala Spar bosta igrala Šenčur Gorenjska gradbena družba in Sixt Primorska. Prvi so v polfinalu zaključnega turnirja v dvorani Tivoli premagali Krko z 89:82, Koprčani pa so bili boljši od branilca naslova in gostitelja turnirja Petrola Olimpije s 74:70.

Obe ekipi bosta v finalu v nedeljo ob 16.30 naskakovali prvi naslov v zgodovini. To bo hkrati šele šesti slovenski klub v sedemindvajsetih letih s pokalno lovoriko v svojih vitrinah in drugi finale od 1991 naprej brez Olimpije oziroma Krke. Edini doslej je bil leta 1996, ko je Kovinotehna Savinjska Polzela premagala BWC Maribor.

Tigri več kot zasluženo do finala

Tako kot Šenčur, ki je v drugem polčasu povsem nadigral Krko, se je tudi Sixt Primorska več kot zasluženo uvrstila v finale. Vodila je vseh štirideset minut, v zaključku tekme, ko so se Ljubljančani približali na vsega točko zaostanka, pa je s potezo tekme zmagovalca odločil prvi strelec pri Koprčanih Mirko Mulalić.

Podatek, da Petrol Olimpija ni niti enkrat vodila in da je moral njen trener že po dobrih štirih minutah igre vzeti prvo minuto odmora, zgovorno priča o poteku dogodkov v dvorani Tivoli. Sixt Primorska je v 13. minuti vodila že z 29:14, v 26. pa je bilo 54:37.

Vseeno gledalcem vse do konca ni bilo dolgčas. Petrol Olimpija se je do zaključku tretje četrtine približala na 57:52, tri minute pred koncem pa celo na 60:61. Strelski post gostov je prekinil Nejc Zupan, v naslednjem napadu pa je Mirko Mulalić iz težkega položaja zadel trojko in dobil še dodatni prosti met (67:60).

Tudi sedem točk prednosti pa je Sixt Primorska skoraj zapravila. Ljubljančani so zadeli nekaj metov iz obupa, hkrati so tudi Koprčani nespretno zapravili nekaj napadov in Talorju Battlu se je 30 sekund pred koncem ponudila priložnost, da bi s trojko izenačil izid. Njegov met ni šel skozi obroč, tako da so Koprčani v zadnjih sekundah s črte prostih metov ubranili minimalno vodstvo.