KRANJEC OSTAL BREZ STOPNIČK: Zmagovalec Kranjske gore nepremagljivi Marcel Hirscher

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec veleslaloma za točke svetovnega pokala alpskih smučarjev za 57. Pokal Vitranc v Kranjski Gori. Najboljši Slovenec Žan Kranjec je osvojil peto mesto, potem ko je bil po prvi vožnji na tretjem mestu. Kljub temu je to njegova najboljša uvrstitev na domači tekmi.

V prvi vožnji je nastopilo pet Slovencev, trije mlajši tekmovalci so pričakovano ostali brez finala, vitranški nastop pa jim pomeni pomembno tekmovalno šolo. Žan Grošelj in 17-letni debitant Borut Božič, ki sta imela startni številki 65 in 69, sta vpisala 41. (+7,62) in 42. mesto (+7,85) od 44 uvrščenih. Aljaž Dvornik prve vožnje ni končal. Na startu je bilo 70 tekmovalcev.

Hirscher, ki je vodil že po prvi vožnji, je na koncu drugouvrščenega Norvežana Henrika Kristoffersena premagal za 1,66 sekunde. Francoz Alexis Pinturault, ki si je po prvi vožnji delil tretje mesto s Kranjcem, je bil od Avstrijca počasnejši 2,51 sekunde. Za zmagovalno trojico je na četrtem mestu končal Norvežan Leif Kristian Nestvold-Haugen, 2,78 sekunde počasnejši od Hirscherja, Kranjčev zaostanek na petem mestu je znašal 3,44 sekunde.

Drugi Slovenec v finalu veleslaloma Štefan Hadalin je končal na 27. mestu z zaostankom 6,80 sekunde.

V nedeljo bo v Kranjski Gori še slalom. Prva vožnja bo ob 9.30, druga pa ob 12.30.