Luka Koper - Triglav 0:0

Nogometaši Luke Koper in kranjskega Triglava so se v 3. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 0:0.

Koprčani, ki jih v sredo čaka zaostala tekma 1. kroga v gosteh pri Aluminiju, so še na drugi tekmi zapored igrali 0:0. V povprečni tekmi koprski nogometaši na prvi domači tekmi v sezoni niso zmogli ugnati borbenih gostov iz Kranja, ki so se z novo - četrto - točko vsaj začasno povzpeli na tretje mesto prvenstvene lestvice.

* Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Povšnar (Zagorje ob Savi) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: /.
* Luka Koper: Hasić, Blažič, Guberac, Brečević (od 78. Črnigoj), Popović, Štulac (od 87. Smrtnik), Mavrič-Rožič, Bagarić, Đukić, Pučko (od 68. Majcen), Bubalo.
* Triglav: Pelko, Šturm (od 75. Šušteršič), Zolič, Roškar, Jelar, Đurkovič (od 79. Đurić), Dolžan, Poplatnik (od 70. Sever), Kongnyuy, Pokorn, Stojnić.
* Rumena kartona: Đukić; Šturm.
* Rdeč karton: /.

Že prvi polčas je nakazal potek tekme. Obe ekipi sta igrali pretežno na sredini igrišča in poskušali s streli od daleč. Spodobne strele so sprožili Ivica Guberac v 24., Leo Štulac v 28. in Anže Jelar v 38. minuti, a sta bila oba vratarja, koprski Ermin Hasić in Triglavov Žan Pelko, na mestu.

Obetavnejše nadaljevanje je napovedala prva akcija v drugem polčasu, ko je Milan Bubalo v 49. minuti prodrl po desni strani, a je njegov strel znova ustavil Pelko. Sedem minut pozneje je Štulac žogo z glavo lepo spustil na drugo vratnico, a je Guberac meril mimo vrat.

Koprčani so v zadnjih minutah poskušali z visokimi podajami ukaniti disciplinirano in borbeno kranjsko obrambo, dvakrat je po njih do strela prišel Matej Mavrič-Rožič, a ne v 82. ne v 85. minuti ni zmogel zadeti gostujočega gola.