Maribor bo pomemben test

Koprski rokometaši se zavedajo, da je sredino gostovanje v dvorani Tabor zelo pomembno: gre za generalko pred Volendamom, čez dva tedna pa v Bonifiko prihaja Gorenje.

Medlih 15 minut v Volendamu (med 25. in 38. minuto), ko so domači naredili delni izid 12:2, so koprski rokometaši že "prebavili". Pomembnejša od krize je bila reakcija, ki so jo proti visokim, močnim in hitrim Nizozemcem prikazali rumeno-modri v drugem polčasu. Zaostanek sedmih golov so v v dobrih 20 minutah spreobrnili v zmago.

Zdaj je pred Cimosom pomemben zrelostni izpit  gostovanje v Mariboru. Štajerci so bili eden od nasprotnikov Cimosa v pripravljalnem obdobju, a zdaj gre za prvenstvene točke. Mariborčani so pokazali, da so doma ranljivi, saj so oddali točke Trebanjcem, najbrž pa je obdobje "lovljenja ravnotežja" po odhodu Vugrinca zdaj mimo. Milan "Beli" Mirković, ki ga je nadomestil, se bo lahko takoj vklopil v igro Maribora, saj je tam preživel preteklo sezono.

Pomembna tekma za obe ekipi

Tekma je pomembna za obe ekipi, veliko več pa lahko izgubi Cimos. Zmaga v dvorani Tabor bo dodatno učvrstila samozavest, potrdila narejeni napredek v igri in v formi ter ohrabrila še tiste "nejeverne Tomaže" v Kopru, da je ta ekipa sposobna prilesti na vrh državnega prvenstva. Tekma v Mariboru bo namreč generalka pred velikih derbijem Cimos Koper  Gorenje, ki bo v koprski Bonifiki 27. oktobra. Tista tekma bi lahko rumeno-modre umestila na vodilno mesto državnega prvenstva.

Koprski rokometaši se bodo na igro Maribora nedvomno dobro pripravili. Predvsem trda obramba in onemogočanje strelov od daleč bosta ključna elementa, ki bosta omogočala hitre protinapade in "lahke" gole. Nedvomno bo Fredi Radojkovič od igralcev zahteval disciplinirano izvajanje vseh nalog v obrambi in napadu.

V Bonifiki so pred gostovanjem v Mariboru optimistični.