Maribor premočan za Koper

Nogometaši Maribora so v 20. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Luko Koper s 3:0 (1:0).

Nogometaši Maribora so hitro pozabili na četrtkov poraz v Atenah v petem krogu evropske lige in se ustrezno pripravili na gostovanje nevarnih Koprčanov. Ti so v zadnjem času v naletu in se držijo tretjega mesta. Tudi v Ljudski vrt so prišli z ambicijami, da bi iztržili kaj več. Ovira pa je bila previsoka, Maribor je še enkrat potrdil dominacijo na slovenskih zelenicah.

Maribor - Luka Koper 3:0 (1:0)
* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1300, sodniki: Čeferin, Žunić (oba Kranj) in Šinkovec (Begunje na Gorenjskem).
* Strelca: 1:0 Ibraimi (9.), 2:0 Komazec (65.), 3:0 Ibraimi (90.).
* Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Potokar, Viler, Ibraimi, Dodlek, Cvijanović, Mezga (od 65. Črnic), Berić, Komazec (od 78. Tavares).
* Luka Koper: Nenezić, Palčič, Đukić, Hadžić, Perger, Žibert, Guberac, Črnigoj (od 57. Popović), Pučko (od 67. Štulac), Brečević, Bradaschia.
* Rumeni kartoni: Rajčević; Đukić, Hadžić.
* Rdeči karton: /.

Začetni napadi domačih so goste potisnili na svojo polovico. Največkrat je poskušal Agim Ibraimi, nanj je bil še posebej pozoren Igor Nenezić. A v deveti minuti minuti je bil koprski vratar nemočen. Dejan Mezga je začel napad. Z visoko žogo je preskočil obrambo gostov, Nikola Komazec je podal do Ibraimija, ki je stekel pred Nenezića in zadel njegov desni kot. To je bil za goste šok, saj se po prejetem golu niso pobrali. Domači so do konca prvega polčasa ustvarili še nekaj priložnosti. Še najlepšo so imeli v 41. minuti. Goran Cvijanović je z desne strani podal v kazenski prostor, Mezga pa je zadel gostujočega vratarja.

V drugem polčasu je bilo pričakovati spremembe v razmerju moči, vendar so bili gostje kljub obetavni akciji v 55. minuti premalo nevarni. Takrat je Ivica Guberac začel akcijo, podal do Mateja Pučka, ki se je znašel pred Jasminom Handanovićem, ta pa je njegov strel obranil. Do drugega gola domačih je bil Nenezić nekajkrat na preizkušnji; v 65. minuti je Ibraimi žogo poslal v kazenski prostor, Komazec je streljal z glavo, a zadel levo vratnico. Imel pa je srečo, da se je žoga odbila nazaj, saj jo je nato brez težav poslal v mrežo.

V 89. minuti je Marcos Tavares poskusil s 25 metrov, žoga je zletela tik mimo leve vratnice. Popolno premoč v poznem nedeljskem popoldnevu so domači kronali v sodnikovem podaljšku. Ibraimi je na robu kazenskega prostora videl, kje stoji Nenezić. Žogo je z visokim lobom poslal čezenj in postavil končni izid.