Med Slovenci v Londonu včeraj najuspešnejša Klinarjeva

V Londonu se je na včerajšnji prvi tekmovalni dan na poletnih olimpijskih igrah najbolje odrezala plavalka Anja Klinar, ki je z 10. mestom dosegla svojo najboljšo olimpijsko uvrstitev. Med kolesarji je bil vse do konca v boju za najvišja mesta Jani Brajkovič, ki je tekmo končal na 21. mestu, Borut Borut Božič in Grega Bole sta v cilj prišla z glavnino.

Kot prva med slovenskimi tekmovalci se je včeraj v boj podala strelka Živa Dvoršak. V kvalifikacijah z zračno puško je kot debitantka na največjem športnem dogodku tega leta s 396 zadetimi krogi osvojila 11. mesto in za las ostala brez finala. Za finale je bila prekratka za krog.

Veslača Iztok Čop in Luka Špik, ki sta na olimpijskih igrah v Sydneyju leta 2000 osvojila zlato, v Atenah leta 2004 srebro, v Pekingu leta 2008 pa 6. mesto, sta si včeraj priveslala nastop v polfinalu. V predtekmovanju dvojnih dvojcev sta si v izenačenem finišu z reprezentanco Litve razdelila drugo mesto. Po nastopu nista bila povsem zadovoljna. Samo veslanje je Čop ocenil pozitivno in negativno. "Veslala sva res lepo, usklajeno, dolgo tudi vodila. Na koncu pa sva bila premalo odločna, premalo sva šla na zmago, saj bi to tekmo lahko tudi dobila," je dejal.

Nekoliko so razočarali plavalci, predvsem Damir Dugonjić, saj so prvi dan predtekmovanja ostali brez popoldanskega nastopa. Najboljša je bila Klinarjeva, ki je z 10. mestom le za dve mesti zgrešila veliki finale na 400 mešano, s 4:38,20 pa lasten slovenski rekord za sedem stotink sekunde. Z 10. mestom je dosegla tudi svojo najboljšo olimpijsko uvrstitev. Z dosežkom je bila zelo zadovoljna, saj je bil njen cilj na igrah najmanj 12. mesto. "Zelo sem zadovoljna in vesela 10. mesta. Plavala sem res sproščeno. Gre za vrhunsko uvrstitev na olimpijskih igrah," je dejala. Sara Isakovič je na 100 delfin zasedla 31. mesto.

Badmintonistka Maja Tvrdy je olimpijske igre začela z včerajšnjim prvim dvobojem skupine H proti domačinki Susan Egelstaff. Tvrdyjevi igra nikakor ni stekla po načrtih, tako da je proti Škotinji, sicer 38. igralki sveta, izgubila z 0:2 v nizih. V drugem krogu se bo pomerila z Japonko Sajako Sato, možnosti, da bi napredovala med 16 najboljših, pa so zelo majhne.