NAPETA KONČNICA NA BONIFIKI: Odločil je en gol

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi šestega kroga lige NLB izgubili proti Riko Ribnici s 30:31 (13:14).

Derbi šestega kroga rokometnega državnega prvenstva med Koprom in Riko Ribnico je po napeti končnici pripadel igralcem iz dežele suhe robe. Ribnica je zabeležila tretjo zmago, Koper je izgubil prvič.

Domača ekipa je bila na začetku tekme podjetnejša, v 18. minuti je vodila z 10:6, po tem pa so gosti strnili vrste in najprej ujeli primorske tekmece, nato pa tudi prehiteli; z golom prednosti so šli na veliki odmor. V drugem polčasu so imeli Ribničani tekmo vseskozi pod nadzorom, čeprav so jim Koprčani dihali za ovratnik. V 46. minuti so se znašli v zaostanku štirih golov, ki so jih uspeli izničiti in izid izenačiti. Grega Krečič je domačim v 59. minuti priigral zadnje izenačenje, Janez Skušek pa je bil junak tekme z golom za zmago.

S sedmimi goli so se izkazali Aleks Vlah, Grega Krečič, Nik Henigman in Janez Skušek.

Koprčani bodo v naslednjem krogu gostovali pri Dobovi, Ribničane čaka domači obračun s Herz Šmartnim. Obe tekmi bosta čez teden dni.

* Dvorana Bonifika, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
* Koper 2013: Vončina, Jovičič, Dolenc, Grzentič 2, Vlah 7, Krečič 7, Matijaševič 3, Kocjančič, Vran, Moljk, Zugan 1, Sokolič 3, Guček, Marić 2, Planinc, Bratkovič 5 (1).
* Riko Ribnica: Horvat, Vujačić 2, Grebenc, Knavs 4 (1), Henigman 7, Skušek 7 (5), Koprivc 1, Pahulje 1, Nosan 2, Kovačič 5, Kljun, Batinič, Perovšek, Setnikar 2, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (1), Riko Ribnica 6 (6).
* Izključitve: Koper 2013 10, Riko Ribnica 10 minut.
* Rdeči karton: Grzentič (58.).