Nocoj: Tina Maze ima štartno številko 15

Drevi ob 20.30 je v Lake Louisu na sporedu prvi ženski smuk v novi sezoni. Tina Maze se bo na progo pognala s številko 15, tik za njo pa bo nastopila prva favoritinja Lindsey Vonn.

Mazejeva je bila na treningih hitra. Na prvem je bila sedma, na drugem osma in na tretjem deveta, tako da je za pričakovati, da bo ob normalnih pogojih uvrščena med deseterico. Njena najboljša uvrstitev na tem smučišču je sedmo mesto izpred dveh let.

Vonnova je bila najhitrejša na prvem treningu, na drugem pa je bila deveta, potem ko je bila najhitrejša do tretjega vmesnega časa. Zadnji trening je Američanka izpustila. Na zadnjih 14 od 16 tekem v Lake Louisu je bila branilka naslova vselej na prvem ali drugem mestu. Mazejevo in Vonnovo v skupnem seštevku loči 300 točk. Na smuku bosta nastopili še Ilka Štuhec (5) in Vanja Brodnik (45).

Moški na progi ptic roparic

Ob 18.45 se bo na znameniti progi ptic roparci v Beaver Creeku, ki velja za enega najtežjih smukov na svetu, začela moška preizkušnja. Prvi Slovenec na progi bo s štartno številko 30 Andrej Šporn. Nastopili bodo še Andrej Jerman (34), Rok Perko (38) in Boštjan Kline (54).