Nogometaši Luke Kopra premagali Gorico

Nogometaši Luke Kopra so v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico z 2:1 (2:1).

Primorski derbi ekip dveh italijanskih trenerjev je pred skromnim številom gledalcev pripadel domačinom. Gosti iz Nove Gorice so tokrat razočarali, Koprčanom pa je bil za uspeh dovolj že soliden prvi polčas.

Prvi nevaren poskus so gledalci videli že v 2. minuti, ko je domači branilec Perica Ivetić streljal z 18 metrov za las mimo vrat Alexa Cordaza. Isti igralec je v 19. minuti podal pred vrata gostov, kjer se je ob pravem trenutku ob pravem mestu znašel Matej Palčič in z bližine dosegel prvi gol za domače. Pet minut pozneje je po prostem strelu s 25 metrov Denis Halilović stresel prečko gostujočega gola. Pritisk domačih nogometašev se je nadaljeval in po kotu Ivice Guberca je Miroslav Čovilo s petih metrov žogo z glavo poslal v gostujočo mrežo za vodstvo 2:0. Gosti so izid znižali v 31. minuti, Massimo Coda je s pravim evrogolom z 22 metrov izvabil aplavz gledalcev.

* Stadion Bonifika, gledalcev: 350, sodniki: Perić (Kranj), Bezjak (Gorišnica), Skok (Kidričevo).
* Strelci: 1:0 Palčič (19.), 2:0 Čovilo (26.), 2:1 Coda (31.)
* Luka Koper: Nenezić, Blažič, Guberac, Ivetić, Galešić, Halilović, Črnigoj (od 83. Šturm), Mavrič Rožič (od 94. Reja), Palčič, Čovilo, Pučko.
* Gorica: Cordaz, Codromaz (od 67. Širok), Lebran, Ndiaye (od 46. Mizuraca), Coda, Živec (od 76. Farkaš), Kavčič, Bazzofia, Favalli, Vicente, Berardocco.
* Rumeni kartoni: Halilović, Čovilo; Lebran, Berardocco.
* Rdeč karton: Galešić (70./2. rumeni); Farkaš (96./2. rumeni).

V drugem polčasu so gledalci videli nekakovostno tekmo, ki so jo bolj kot kaj drugega obeležile živčne prekinitve. Gledalci so videli dva rdeča kartona, glavni sodnik Dragoslav Perić pa je zaradi protestov na tribuno poslal tako glavnega trenerja Kopra Rudolfa Vanolija kot njegovega pomočnika Alena Ščulca. Edina omembe vredna akcija obeh ekip se je zgodila v 66. minuti, ko je Coda, praktično edini res razpoloženi gostujoči nogometaš, po strelu z 18 metrov žogo poslal le kakšen centimeter mimo vrat Igorja Nenezića.

Pomembne tri točke so sicer ostale doma, to pa je poleg živčnosti na obeh straneh tudi vse, kar si bodo gledalci s te tekme zapomnili.

Koprčani bodo v sedmem krogu državnega prvenstva v soboto, 24. avgusta, gostovali pri Domžalah, Goričani pa bodo isti dan na domačem stadionu gostili ljubljansko Olimpijo.

Nevio |  18 .08. 2013 ob  20: 42
12. Kopra bi navijali sam se bojijo Tifozov
Kozanostra |  18 .08. 2013 ob  17: 14
Koper je mesto in si ne zasluži da igra vaški nogomet in da ima 2 vaška trenerja.
izi |  18 .08. 2013 ob  15: 08
ma 1. polčas so naši igrali odlično proti goriški tujski legiji, potem pa , ko zmanjka moči pridejo na površje vse pizdarije , ki so se videle 2. polčas. Pričakoval sem goricjane na dosti višjem nivoju, ma tipi so prišli naduvani provocirat. Mali Ivica je za njih vajenec, sicer pa je včeraj igral kar dobro. Parma je mislila, da je naša liga en kur... in bojo z lahkoto videli Evropo. Saj je naša liga en kur... , ma tudi Parma se bo mogla še bolj potrudit ingoricjane malo spustit na realna tla, če ne bojo počli od naduvanosti. BRAVO KOPER.
Kanarino |  18 .08. 2013 ob  14: 21
Pomembna zmaga , mi povprečni, Gorica škifo. Ne vem pa zakaj oboji tako živčni?
ciclitira |  18 .08. 2013 ob  12: 14
Grande Coper....ringrazio il sindaco ,ringrazio la Slovenia-sono un fenomeno.
Jaz |  18 .08. 2013 ob  12: 04
Dej nestojte kritizirat samo! Vodstvo kluba je res problematicno ma zmaga je najbol pomembna. Nevem samo zakaj na tekmah ni vec slisati 12.Kopra? Ne bi smel Koper igrati brez podpore s tribun ne glede na upravo.
Kanarin |  18 .08. 2013 ob  08: 05
V nasprotju z nekaterimi zapisi je vodstvo kluba menda izjemno zadovoljno s terminom igranja tekem v letošnjem poletju, saj še nikoli ni bilo tako malo kritik s strani gledalcev med samimi tekmami. Na podlagi teh pozitivnih izkušenj za jesensko/pomladanski termin predlagajo termine 7 uro zjutraj oz 23h zvečer. Manj gledalcev = manj kritik = posledično super zadovoljno vodstvo kluba in NZS. Živela prva liga Telekom Slovenija !
Niti za tretjo ligo niste ne eni, ne drugi. |  18 .08. 2013 ob  07: 04
Ma bravo zakaj?
Zato, ker so izključili trenerja ali ker so izključili tudi glasnega in širokoustnega namestnika, ali ker so igralci dobili rdeči karton in ker se glavni in edini igralec ob vsakem žvižgu piščalke priteče na kraj, kjer ga bo ujela kamera? Saj si ne veste niti izborit žoge, ne da bi porinili nasprotnega igralca ali ga spotaknili. Sodnika tako silijo v kaznovanja.
Še trener se dela pametnega in krivi sodnika, kot da ne vidi, da igralci nimajo pojma o pojmu in je zmaga samo naključje prerivanja.
Kakšni klubi - takšna država, zato se vas ne more nikakor pohvalit.
PALMA DEL POPO |  18 .08. 2013 ob  00: 25
bravo ragazzi forza koper prov lepo je na Bonifiki tifozov pa itak noben ne pogreša samo strošek ste bili vsa ta leta in v sramoto klubu ...
Tifozo |  17 .08. 2013 ob  23: 50
Brave Koper! Le tako naprej..350 gledalcev?
jan |  17 .08. 2013 ob  21: 15