NOV USPEH TIGROV: Priigrali še četrto zmago

Košarkarji Sixt Primorske so v 5. krogu lige Aba2 v gosteh premagali Split z 82:75 (16:28, 41:40, 68:60).

Primorci bodo v 6. krogu prihodnjo sredo gostili Vršac.

Primorski košarkarji so v Splitu prišli še do četrte zmage. V prvem polčasu so imeli pobudo domači košarkarji, v tretji in četrti četrtini pa so igralci Sixt Primorske upravičili vlogo enega favoritov tekmovanja. Splitčani, ki so doživeli že četrti poraz, so bili na tej tekmi v prvem polčasu že pri lepi prednosti, vodili so tudi še v tretji četrtini pri 49:48, zatem pa so gosti povišali ritem in držali prednost približno desetih točk. V zadnji četrtini so Dalmatinci še prišli do šestih točk zaostanka, bližje pa niso mogli.

Pri domačih je prednjačil Henrik Širko z 21 točkami, pri gostih pa je Tadej Ferme dosegel 17 točk, 13 točk in osem skokov pa je prispeval Shawn King.

To |  09 .11. 2017 ob  10: 29
pa je dosežek, premagati 3-kratne evropske prvake, čeprav daleč od nekdanje slave.
Koprčanka |  09 .11. 2017 ob  10: 01