NOVOGORIČANI V IZDIHLJAJIH TEKME POPUSTILI: Ankarančani do točke

Nogometaši Gorice in Ankarana Hrvatinov so se v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:0).

Novogoričani, ki so pogrešali Roka Grudino in Dejana Žigona, še naprej čakajo jubilejno 250. domačo prvoligaško zmago. Čeprav so bili blizu, saj so še v 71. minuti vodili z 2:0, so v zaključku tekme zapravili prednost in dopustili tekmecem, da so prišli do zanje zelo pomembne točke. Novogoričani, ki so tako še tretji krog zapovrstjo brez zmage, sicer ostajajo na petem mestu, a imajo tekmo več in le dve točki več od Celjanov. Ankarančani pa so petič v sezoni igrali neodločeno in za predzadnjim Triglavom zaostajajo za tri točke.

Novogoričani so bili v prvem polčasu večino časa boljši tekmec, si priigrali tudi več strelov, a nobeden ni bil dovolj dober za spremembo izida. Tako je na primer v 18. minuti Kyrian Nwabueze prišel do strela, a sprožil prešibko in preveč po sredini, pred tem sta bila nenatančna Rifet Kapić in Leon Marinič.

Slednji je poskusil tudi v 31. minuti, a takrat z roba kazenskega prostora žogo spet poslal v naročje Primoža Bužana, tako kot Jan Humar v 37. minuti. V 44. je Bede Osuji sprožil s prostega strela s 25 metrov, žoga pa je zletela le malo mimo zgornjega kota vrat gostov. Ti praktično ves polčas niso ogrozili vrat Grege Sorčana, a v sodniškem dodatku bili dotlej najbližje zadetku, ko je Johan Chinwendu Nkama streljal z leve strani kazenskega prostora in zadel nasprotno vratnico.

Novogoričani so svojo premoč kronali v 55. minuti, ko je po podaji Matije Škarabota z leve strani z glavo zadel Nwabueze. Zanj je bil to četrti zadetek v sezoni, za Škarabota pa četrta podaja. Na 2:0 je povišal Rifet Kapić v 61. minuti, ko je po dvojni podaji z Osujiem prišel pred vrata gostov in žogo poslal v mrežo za svoj sedmi zadetek v sezoni. Deset minut pozneje pa je Ankaran znižal zaostanek. Po podaji Bradleyja Meledjeja z desne strani je tudi nekoliko srečno iz bližine zadel Tim Vodeb. To je bil drugi njegov gol v sezoni, za Meledjeja pa druga podaja.

Novogoričani bodo v 18. krogu prihodnjo soboto gostovali v Mariboru, Ankarančani pa bodo gostili Aluminij.

V 79. minuti so gosti ostali brez Nkame, ki je dobil drugi rumeni karton zaradi igranja z roko. Kljub temu so varovanci Vlada Badžima tri minute zatem izenačili. Raoul Delgado je podal z leve strani kazenskega prostora, Sorčan je žogo slabo izbil le do Meledjeja, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti mreže. To je bil tretji gol za Meledjeja v sezoni.

Gostitelji so v zaključku poskušali ne vse načine priti do zmage, tako je v 88. minuti Kapić z 20 metrov streljal malo mimo vrat, že v drugi minuti sodniškega dodatka pa se je Bužan izkazal po Nwabuezejevem strelu z glavo in tako ohranil neodločen izid.

ekoper |  26 .11. 2017 ob  12: 03
Je Županovič overil rezultat pri Polki Boškovič ?
... dobra  |  26 .11. 2017 ob  10: 34