Odbojkarice Luke Kopra do domače zmage

Odbojkarice Luke Kopra so v tekmi 1. kroga 1. DOL Radenska Naturelle doma premagale Kemo Puconce s 3:1 (13, -21, 11, 23).

Odbojkarice Kopra so zabeležile drugo zaporedno zmago, a trener Marko Kalc zagotovo ne more biti povsem zadovoljen z igro. Domače so imele preveč nihanj, na koncu so lahko celo zadovoljne, da so osvojile tri točke. V četrtem nizu so namreč Prekmurke močno grozile, imele že prednost, toda domače so se v končnici vendarle rešile.

Luka Koper - Kema Puconci 3:1 (13, -21, 11, 23).
* Dvorana Bonifika, gledalcev 100, sodnika: Perčič (Kamnik), Milojević (Ljubljana).
* Luka Koper: Barič 15, Jančar 1, Kušar, Bratož 14, Ferlinc 14, Lucas 7, Lovšin 2, Korošec 3, Pušnik 1, Kaker 10, Flego.
* Kema Puconci: Koler 2, Vidonja 8, Franko, Škraban 11, Banfi 1, Donša 5, Borko 22, Frumen 4, Sakovič 5.

Tekma je bila nasploh polna preobratov. Prvi niz tega sicer ni napovedoval, saj je bil izenačen le njegov začetek, v nadaljevanju pa so Koprčanke povsem prevzele nadzor na igrišču. A v drugem, v katerem se je pri gostih razigrala Tamara Borko, je nudil obrnjeno sliko. Predvsem na začetku, ko so gostje povedle z 8:1. Nato so jih gostiteljice začele loviti, a ujele jih niso. V tretjem nizu so imele Primorke spet vse stvari trdno v svojih rokah, a kot da bi želele tekmicam prepustiti točko, so spet popustile. Gostje so povedle s 7:2, vodile tudi z 11:6 in 16:13, a so jih domače ujele, ko je bilo na semaforju 20:18, se je slutila njihova zmaga. Toda igralke Keme se še niso želele predati. Izenačile so na 23:23, v sami končnici pa je bila Luka Koper vendarle bolj zbrana, tako da se je lahko veselila polnega izkupička.