ODLIČEN UVOD V NOVO SEZONO: Zmaga za Koprčane

Košarkarji Zlatorog Laškega so v uvodnem krogu lige Nova KBM izgubili proti Sixt Primorski s 76:81 (23:18, 41:44, 57:60).

Laščani so bili trdno odločeni, da po sodniških zapletih v zvezi z začetkom tekmovanj, osvojijo prvi točki. Uvodni del je potekal po domačih notah, ki so si kar nekajkrat priigrali devet točk prednosti, a se gostje z Obale niso predali, v drugi četrtini izenačili na 36. točki in celo povedli.

Po menjavi strani je prednost Koprčanov hitro narasla na 10 točk (41:51), a do zadnjega odmora so se gostitelji približali na -3. Gostitelji so nadaljevali z ostrim ritmom in pri 62. točki sta bili ekipi poravnani. A Primorci so hitro spet ušli na +7 in vse do napete končnice vodili. Gostitelji se v zadnjih minutah niso uspeli resno približati, tekmo pa je bržkone odločil Mirko Mulalić, ki je 55 sekund pred koncem zadel trojko za 70:79.

V dresu Laškega je bil z 21 točkami in 9 skoki najbolj učinkovit Urban Durnik, pri zmagovalcih sta po 16 točk dosegla Marjan Čakarun in Shawn King.

* Dvorana Tri Lilije, gledalcev 250, sodniki: Krejić (Kranj), Poljanšek (Hraše), Savić (Ljubljana).
* Zlatorog Laško: Lapornik 16 (4:7), Barić 13 (3:4), Durnik 21 (0:1), Miljković 2, Grdadolnik 3, Polutak 3 (1:2), Zadnik 11, Kusovac 7 (1:2).
* Sixt Primorska: Ferme 6, Morina 10, Hodžić 3, Vujasinović 12 (1:1), Mulalić 10 (2:2), Čakarun 16 (2:4), King 16 (2:5), Joksimovič 8 (1:2).
* Prosti meti: Zlatorog Laško 9:16, Sixt Primorska 8:14.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 9:25 (Durnik 3, Lapornik in Barić po 2, Grdadolnik in Zadnik po 1), Sixt Primorska 5:17 (Mulalić 2, Hodžić, Vujasinović in Joksimović po 1).
* Osebne napake: Zlatorog Laško 16, Sixt Primorska 21.
* Pet osebnih: Polutak (39.); Vujasinović (40.).