Olimpija slavila v ledeni puljski Areni

Hokejisti Telemach Olimpije so v tekmi 3. kroga razširjenega avstrijskega prvenstva, lige Ebel, v Pulju premagali zagrebški Medveščak s 3:2 (1:0, 2:0, 0:2). Spektakel v pulski Areni je kljub manjšim težavam uspel.

Zagrebški klub je tudi v novi sezoni poskrbel za premike na področju prirejanja hokejskih tekem. Potem ko so pri Medveščaku že pripravili tekme v veliki zagrebški Areni ter na prostem na drsališču Šalata, so tokrat naredili še korak naprej. Za dve tekmi, včerajšnjo z Ljubljančani in jutrišnjo z Dunajčani, so v hokejsko prizorišče spremenili kar antično areno v Pulju.

Arena Pulj, gledalcev 7000, sodniki: Smetana (Češka), Gebei (Madžarska, glavna), nemeth (Madžarska), Zehenthofer (Avstrija). Strelci: 0:1 Ratchuk (McBride, 14.), 0:2 Freeman (Ratchuk, 32.), 0:3 Ankerst (39.), 1:3 Zanoški (43.), 2:3 Naglich (Martinović, 48.). Kazenske minute: Medveščak Zagreb 19, Telemach Olimpija 21.

Brez težav pa ni šlo. Slabo vreme in neurje sta jo zagodla pri pripravi ledu, veter in previsoke temperature pa so dolgo časa grozili z odpovedjo spektakla. A po prelaganju začetka tekme so se igralci obeh ekip, vodstvo in sodniki vendarle strinjali, da bodo tekmo igrali, tako da se je, sicer šele ob 22.30, dvoboj "gladiatorjev" tudi začel.

Bolje so ga začeli gostje iz Ljubljane, ki so na začetku tekmovanja dvakrat izgubili in bili pred današnjim zanimivim gostovanjem zadnji na lestvici. Zagrebčani so sicer pritiskali, a je bila obramba gostov z vratarjem Jerryjemm Kuhnom zanesljiva. Na drug strani so bili Ljubljačani vse bolj nevarni v napadu, zdržali so tudi z igralcem manj, v 14. minuti pa so rahlo premoč tudi potrdili z golom, ko je slovenskega čuvaja zagrebške mreže Roberta Kristana iz bližine premagal Michael Ratchuk. Pri zeleno-belih se je izkazal tudi novinec oziroma povratnik v ekipo Brock McBride, saj je imel že na prvi tekmi v sezoni vidno vlogo, bil je tudi podajalec pri golu.

Zagrebčani so v nadaljevanju pritisnili in uvodne minute druge tretjine so minile v njihovi premoči. Toda pravega učinka ni bilo, saj so se gostje dobro branili, pa tudi Kuhn v vratih je bil dobro razpoložen in je nekajkrat odlično posredoval, tudi ob protinapadu Medveščaka, ko so bili pred njim trije tekmeci. Borbena igra se je gostom obrestovala v 32. minuti, s pravim slalomskim vložkom se je izkazal Scott Freeman, ki je iz igre vrgel dva nasprotnika in še Kristana ter zadel za 2:0. Nato so imeli zmaji minuto dva igralca več, česar pa niso izkoristili, zato pa je Jaka Ankerst minuto pred odmorom spretno potisnil odbiti plošček čez Kristana in poskrbel za trdno vodstvo 3:0.

Čeprav ledena ploskev ni bila v najboljšem stanju, sta moštvi tekmo nadaljevali. Medveščak je v 43. minuti po strelu Tomislava Zanoškega od daleč le prišel do gola, ki je dal krila hokejistom in navijačem. Ljubljančani so se ubranili z igralcem manj, v 48. minuti pa je po strelu Saše Martinovića odbiti plošček pred vrati v mrežo preusmeril Adam Naglich in znižal na 2:3. V zadnjih minutah so domači prek Kyla Greentreeja zadeli še vratnico, v zadnji minuti pa oblegali varat Kuhna, ki pa ni več klonil in Olimpija se je veselila prve zmage v sezoni.