OSTAJAJO ZADNJEUVRŠČENI: Ankarančani željo po napadu kazali le v zadnjih trenutkih tekme

Nogometaši Olimpije so v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Ljubljani premagali Ankaran Hrvatine z 1:0 (1:0).

Nogometaši Olimpije so proti zadnjeuvrščeni ekipi prvenstva Ankaranu Hrvatinom zabeležili 11. zmago, a z igro niso navdušili gledalcev. Obrambna igra Primorcev jim je povzročala veliko težav, le stežka so prihajali do priložnosti, da pa to njim in navijačem ni požrlo nekaj živcev, pa je kriv zgodnji zadetek, Nik Kapun ga je dosegel že v peti minuti. Ta je bilo dovolj za tri točke, s katerimi so se točkovno izenačili z Mariborom, zaradi boljše gol razlike so ga spet tudi prehiteli.

Ljubljančani so izkoristili že prvo priložnost na tekmi. Po kotu je bil najvišji v kazenskem prostoru Kenan Bajrić, po njegovem strelu z glavo je gostujoči vratar Primož Bužan žogo odbil, a le do Mitcha Apaua, ki jo je še enkrat poslal v sredino, kjer je Kapunu ni bilo težko potisniti v mrežo.

Obramba Ankarana je kapitulirala, a sistema njegove igre to ni spremenilo. Ankarančani so se še naprej branili, igra je v glavnem potekala na njihovi polovici. Toda do konca polčasa so si Ljubljančani pripravili le še eno pravo priložnost. Po podaji Stefana Savića jo je imel Ricardo Alves, njegov strel je Bužan ubranil.

V naslednjem, 16. krogu, bo Olimpija 17. novembra gostovala pri Mariboru, Ankaran Hrvatini pa bo dan pozneje gostil Celje.

Ob koncu prvega dela bi lahko Ankarančani izenačili. Po atraktivni podaji iz avta Tima Vodeba se je v ugodnem položaju znašel Raoul Delgado, vendar žoge ni najbolje zadel, tako da vratar Aljaž Ivačič ni imel težjega dela.

Na začetku drugega dela je v igro vstopil Issah Abass, ki je zaradi poškodbe izpustil kar nekaj tekem, in takoj uprizoril nevaren samostojni prodor, ki pa se je končal s strelom mimo gola. Čeprav je Abass napovedal zanimivejše nadaljevanje, pa do tega ni prišlo. Nekaj živahnosti je v igro vnesel vstop Roka Kronavetra, ki je v 70. minuti lepo streljal, toda mimo gola. Podobno nenatančna sta bila še Dino Štiglec in Alves, Portugalec je v 76. minuti z leve strani neoviran prišel pred gostujoča vrata. To je bila tudi zadnja priložnost na tekmi, na kateri so Ankarančani željo po napadu kazali le v zadnjih trenutkih tekme.

* Stadion Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Glažar (Hajdina), Gabrovec (Markovci), Burjan (Hajdina).
* Olimpija: Ivačič, Apau, Bajrić, Ilić, Štiglec, Tomić, Kapun, Savić, Alves (od 84. Miškić), Oduwa (od 46. Abass), Benko (od 67. Kronaveter).
* Ankaran Hrvatini: Bužan, Mate, Pahor, Burkić, Humar, Klapan (od 87. Matić), Delgado, Primc (od 79. Matošević), Meledje, Cerovec (od 68. Nkama), Vodeb.
* Rumeni kartoni: Klapan, Primc, Burkić.
* Rdeči karton: /

Deli novico:

lino |  06 .11. 2017 ob  20: 21
po zadnjih informacijah imajo igralci vse poravnano samo ne smejo povedat ...nekje drugje zamujajo place in to v cetri ligi ....zamislit se bo treba
Rajola |  06 .11. 2017 ob  15: 25
Ekipa katera ima toliko botrov je lahko samo prva.Če obrneš lestvico.
 |  06 .11. 2017 ob  15: 20
Koliko je igral fc prč v šempio ligi ?
Nzs |  06 .11. 2017 ob  13: 13
Kdaj bodo dobili place nogometasi Ankaran?
Ankaran |  06 .11. 2017 ob  13: 12
Legenda Tojo je sanjal da bo dal Kopru gol......
Kaj |  06 .11. 2017 ob  13: 11
Se so v ligi,torej imajo privileging.Ko vidis reprezentanco od Glihe in je not Buzan ti je jasno vse.Kako je lahko sin od Glihe igral brez papirjev in odsel sredi sezone v Italio.To sam bog ve.
@ E ja | danes ob 09:21  |  06 .11. 2017 ob  11: 58
niti ne prvi v vasi ampak prvi .......
Kanarin |  06 .11. 2017 ob  09: 55
Podobno prevlado nad Ankaranom smo včeraj gledali tudi na Bonifiki, samo v tem primeru je bil domačin igral pač evropski fuzbal in natrosil nasprotniku kar 4 komade. FC Kopar B ni pokleklnil niti pod težo takšnega igrača kot je Tojo (beri min. 110 kg) :)
bebo |  06 .11. 2017 ob  09: 50
prqav bebo si ja kako ste igrali v nedeljo v kopru ste zmagali hahahahaahah počasi počasi
Ro-ro |  06 .11. 2017 ob  09: 39
Smešna ekipa.Ki je kmalu ne bo več.
E ja |  06 .11. 2017 ob  09: 21
Boljše zadnji v mestu, kot prvi na vasi :)
BEBO |  06 .11. 2017 ob  09: 20
-1
Bravo Ankaran ? Pokazali so kako se ne sme igrati , zelo pedagoško, zato jim čestitam. Nisem neki Koperčan , ampak jih še vedno namlati v golih kadar hočejo. Dajte se zavedati , da Bađim ni čudodelec in , da ekipa , ki je prišla v ligo tako kot oni enostavno ne bo igrala za prav , pa četudi daste notri dva Rinaldota. Škoda , pa tko fejst fantje so bli!