PIRANČANI SLOVENIJI PRIIGRALI SREBRO: Finžgar v najboljši trojki prvenstva

Slovenija je na evropskem prvenstvu v košarki 3 na 3 osvojila srebrno medaljo. V finalu je izgubila z Latvijo s 13:16.

Slovensko ekipo so sestavljali Adin Kavgić, Gašper Ovnik, Anže Srebovt in Simon Finžgar, ki je bil na koncu izbran tudi v najboljšo trojko prvenstva.

Finale je bil zelo izenačen, odločilne proste mete pa so Latvijci zadeli 20 sekund pred koncem.

"Ni nam uspelo ubraniti naslova, zato smo trenutno še malce razočarani. Verjamem pa, da bomo po prespani noči zadovoljni s prikazanim in srebrno medaljo. Evropsko prvenstvo v Amsterdamu je bilo odlično organizirano. Turnir je bil naporen, tekme pa zelo težke. Evropsko prvenstvo je še močnejše kot svetovno, saj tu nastopa 12 najboljših ekip, ki si nastop priigrajo preko kvalifikacijskega turnirja," je po koncu EP povedal Finžgar.

Simon Finžgar je bil izbran v najboljšo trojko prvenstva.

Na evropskem prvenstvu v Amsterdamu je nastopilo dvanajst najboljših evropskih ekip. Slovenija, ki je branila zlato medaljo z lanskega evropskega prvenstva, je v predtekmovanju dobila obe tekmi, v četrtfinalu je izločila Rusijo, vstop v finale pa si je zagotovila z zmago proti Ukrajini.

V ženski konkurenci je naslov osvojila Rusija, ki je bila v finalu boljša od Španije.